בני משפחתה של זהבה צ'אקול בת ה-19, שגופתה נמצאה אתמול במלון "כרמל" בנתניה, תוקפים בחריפות את החלטת בית המשפט לשחרר למעצר בית את שחקן הכדורגל החשוד במעורבות ברצח. במשפחה מבקשים להעביר מסר לבית המשפט ולמשטרה, ולפיו יש למצות את הדין עם החשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו דורשים שיחקרו אותו עד הסוף, מבלי לשחרר", אמרו היום דודיה של הנערה בשיחה עם חדשות 2. "מה זה לשחרר בלי שנדע שום דבר?", התרעמו. במשפחתה של צ'אקול הוסיפו: "היא רק ילדה. אנחנו רוצים לדעת בוודאות מי עומד מאחורי זה ושהוא ישלם על זה".

דודתה של זהבה ספדה היום לאחייניתה: "היא הייתה ילדה מקסימה, יפהפייה. היא עלתה לארץ בגיל שנתיים ואמא שלה גידלה אותה לבד. הן היו כמו חברות".

הכדורגלן החשוד, אתמול
שחקן הכדורגל החשוד במעורבות ברצח, היום | צילום: חדשות 2

השופט: "איני סבור שמעצר מוצדק"

השחקן הזר, המשחק באחת מקבוצות ליגת העל, נעצר הבוקר בחשד למעורבות ברצח של צ'אקול, שגופתה נמצאה אתמול במלון "כרמל" בנתניה. בנוסף לכדורגלן נעצר חשוד נוסף במעורבות במעשה - שניהם נתינים זרים המתגוררים במלון שבו נמצאה הגופה.

בשעות הצהריים הובאו השניים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה. המשטרה אמנם הביאה את שניהם למעצר בהתבסס על אותו סעיף חשד, גרימת מוות בכוונה תחילה, אך השופט אורי שוהם החליט לשחרר את השחקן למעצר בית, בעוד מעצר חברו הוארך ב-7 ימים.

במהלך הדיון, התברר כי המשטרה קיבלה את תוצאות נתיחת הגופה מהמכון לרפואה משפטית באבו כביר - ומתחזק החשד לפיו הרקע פלילי. באשר לשחקן הכדורגל אמר השופט: "אני יכול להבין מדוע המשטרה קושרת את החשוד לאירוע, אך איני סבור שחשד זה מצדיק מעצר". הוא הוסיף כי "לא מצאתי במה שהוגש לפני כדי להצביע על מעורבותו של זה באירוע".

השחקן שוחרר למעצר בית בפיקוח של אחד מחברי הקבוצה, תוך דרישה שישלם מאה אלף שקלים כערבות עצמית. החדר עצמו בבית המלון, שמחוץ לו נמצאה גופתה של הצעירה, נשכר עבור השחקן על ידי מועדון הכדורגל ושם הוא אירח את חברו, שמעצרו הוארך היום.