האם נהגת הרכב הפרטי שהודתה בפגיעה בילד בן ה-12 שנסע על סקייטבורד ביהוד, אכן אחזה בהגה? המשטרה בודקת אפשרות לפיה בן זוגה, לו אין רישיון נהיגה, הוא שנהג ברכב.

המשטרה לא פוסלת את החשד כי הודאת האישה בדריסה בחדר החקירות הייתה הודאה כוזבת. לחדשות 2 נודע כי במשטרה מנסים להבין כעת מי באמת נהג ברכב, ובודקים את האפשרות כי מי שנהג בפועל הוא בן זוגה של האישה, זאת לנוכח העובדה כי לבן הזוג אין בכלל רישיון נהיגה. מכיוון שכך, הודאת האישה - במידה והיא שקרית - באה במטרה לחפות על העבירה החמורה פי כמה שביצע הנהג.

ארכיון
הרכב הפוגע שהוחרם ע"י המשטרה | צילום: משטרת ישראל

הרכב הפוגע תועד מכמה זוויות ובכמה מצלמות אבטחה לאחר בריחתו מזירת התאונה. למרות זאת, כפי שניתן לראות בווידאו, קשה לקבוע באופן חד משמעי בהסתמך על התמונות אם גבר או אישה הם שאחזו בהגה. בשעות הבוקר יובאו בני הזוג, שעדיין לא שיחזרו את התאונה הקשה, להארכת מעצר.

הילד בן ה-12 שנדרס עבר מספר ניתוחים והוא מאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים שיבא בתל השומר. עדיין נשקפת סכנה לחייו.

בני הזוג נמלטו לאחר התאונה

בני הזוג מיהוד שנסעו ברכב, מסוג סקודה, נמלטו מהמקום לאחר התאונה. הרכב הפוגע תועד מיד לאחר התאונה על ידי שלוש מצלמות אבטחה הממוקמות במרחק כמה עשרות מטרים בלבד ממקום הפגיעה. במשטרה החלו לחפש אחר הרכב בסיוע עשרות ניידות ובחיפוי מסוק, ואיתרו את הרכב חונה כעבור מספר שעות.

מהירים יותר ומסוכנים יותר
זהירות, כלי רכב מסוכן | צילום: חדשות 2

בני הזוג עצמם, בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו לפנות ערב במסעדה בראשון לציון כשהם אוכלים להנאתם, ונלקחו לחקירה. במשך שעות ארוכות הכחישו בני הזוג כל מעורבות בתאונה, ורק לאחר שהחוקרים הציגו בפניהם ראיות הקושרות אותם באופן חד משמעי לתאונה, הודתה האישה כי היא שנהגה ברכב שפגע בילד.

בשעות הבוקר יובאו השניים להארכת מעצר בבית המשפט. גורמים במשטרה מסרו לחדשות 2 כי מעבר לעבירה של הפקרה בה נחשדת האישה, היא עשויה להיות מואשמת גם בשיבוש הליכי חקירה. בן הזוג עצמו מכחיש כל קשר למעשה.

במשטרה ביקשו להדגיש כי הסקייטבורד הממונע והקורקינט, כמו זה שבו נסע הילד הבוקר ביהוד, אסורים לשימוש על הכביש, ומבקשים מההורים לאסור על ילדיהם להשתמש בכלים מסוכנים מסוג זה - כדי אולי למנוע את התאונה הבאה.

בהכנת הכתבה השתתף גלעד שלמור

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק