מי שמוגדר כ"יעד מספר 1" של המשטרה, עמיר מולנר, חוזר למעצר: יממה לאחר שבית משפט השלום בתל אביב שחרר אותו למעצר בית, הופך היום בית המשפט המחוזי בעיר את ההחלטה וכולא את מולנר ועבריין נוסף, יוסי דבאח, לארבעה ימים נוספים.

מולנר ודבאח חשודים ב"קשירת קשר לביצוע פשע שמסכן אדם אחר". אמש, כאמור, שוחררו השניים למעצר בית, אך המשטרה הגישה על כך ערעור. "ההבחנה של בית משפט השלום בין מולנר לחבריו שנשארו במעצר לוקה באי סבירות קיצונית", אמר נציג המשטרה בדיון. הוא הוסיף כי במשטרה חושדים שחבורתו של מולנר תכננה לפגוע בעבריין אחר.

הדיון, שנערך באולמו של השופט צבי גורפינקל בבית משפט השלום בתל אביב, הופסק באמצע על מנת לאפשר לשופט לצפות בסרטון הווידאו המפליל שהביא מלכתחילה למעצרו של מולנר, ובו נראה האקדח עם משתיק הקול שלכאורה היה בחזקת מולנר. בסיום הדיון החליט השופט - מולנר וסבאח חוזרים למעצר.

"המרחק בין הג'ריקן בו היה טמון האקדח לשני החשודים עומד על מטר אחד", אמר גורפינקל בהחלטתו להחזיר את מולנר וסבאח למעצר. "לא ייתכן שהשניים לא היו מודעים להתרחשות. אינני מקבל את פרשנות בית משפט השלום לסרטון". החשודים, כך נקבע, יישארו במעצר עד 7.12, עוד ארבעה ימים.

מוטי כץ, עורך דינו של מולנר חזר על טיעונו מאתמול ואמר כי מרשו "אינו יותר מסוכן היום ממה שהיה טרם מעצרו". במהלך הדיון התלהטו הרוחות וכץ צעק על נציג המשטרה: "אולי תשתוק? יש לך בעיה בהבנת הנקרא?".