חמישה ימים אחרי שהיו מעורבים בדקירתו של נער בן 15 בשערי בית הספר באשדוד, השתחררו היום (א') החשודים במעשה ממעצר. בריאיון לחדשות 2 משחזרים השניים, בני 13 ו-14 בלבד, את מה שקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא אמר לי 'מי אתה בכלל?', אז אמרתי לו 'מי אני?' ואז הוא דחף אותי והתחלנו ללכת שם מכות", סיפר י', בן ה-13. "הוא דפק לי את הראש בברזל, קיבלתי כזה זעזוע, נפלתי לרצפה, קמתי, הוצאתי את הסכין ודקרתי אותו בכתף".

ביום שלישי שעבר קבעו ד' וחברו י' להיפגש עם הנער שנדקר מחוץ לבית הספר. בימים שקדמו לכך סירב הנער שנדקר, לדרישה לנתק קשר עם ידידה של השניים, נערה בת השכבה.

"לא רק שאני מצטער, גם התפללתי תהילים על הילד וכאב לי כששמעתי את כל זה", אמר ד', תלמיד בכיתה ח'. "הוא היה מחוץ לבית הספר, הם כנראה קבעו שמה", אומר ד'. "אני לא ידעתי שזה בגלל נערה. הבחור השני ביקש ממני שאני אבוא אליו. אם הייתי יודע ככה לא הייתי... הייתי זז הצידה".

ד' מתעקש גם היום כי לא תכנן לתקוף את הנער. "הוא דיבר אלינו לא יפה וקילל והתחילה מריבה. זה קטטה שקרתה פתאום. הילד, אני וחבר שלי שם התחלנו לריב. אני לא ראיתי הכל אבל גם הוא קיבל מכות וגם אנחנו קיבלנו. הם רבו,  הילד נתן לי כמה ואני החזרתי לו".

כתב אישום בימים הקרובים

זירת הדקירה באשדוד
זירת הדקירה באשדוד | צילום:

מיד לאחר התקיפה נמלטו ד' ו-י' מהמקום ונתפסו על ידי המשטרה לאחר זמן קצר. במשטרה טוענים כי ד' הגיע לשער בית הספר כשהוא מצויד בסכין, אבל הנער מתעקש כי הגיע עם מנעול בלבד. "אולי השתמשתי בו פעם אחת", הוא אומר.

"לקחת ילד שזה עתה עשה בר מצווה ולהכניס אותו לבית האסורים זה לקלקל אותו לעד", ציין פרקליטו של ד', עו"ד נס בן נתן. "צריך להוציא אותו, לשקם אותו ובמקרה שלנו - לבחון בדיוק מה הוא עשה לפני שסותמים עליו את הגולל".

בינתיים ממשיך ש', שנפצע באורח בינוני-קשה בדקירה, להתאושש בביתו מהאירוע ומשפחתו דורשת למצות את הדין עם התוקפים. בית המשפט שחרר היום את ד' ואת י' למעצר בית של חודש, ובימים הקרובים יוגשו נגד השניים כתבי אישום.