טכנאי הגז החשוד, בדיון בביהמ"ש (צילום: חדשות 2)
הטכנאי הבוקר | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בירושלים החליט להאריך בשלושה ימים את מעצרו של הטכנאי החשוד ברשלנות שגרמה לפיצוץ הגז לפנות בוקר בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיון ציין נציג המשטרה, רס"מ ג'קי בן יקר, כי מחומר החקירה הראשוני עולה כי החשוד שהועסק כטכנאי גז מטעם חברת "סופר גז" הגיע למקום האירוע מספר שעות קודם לכן, בעקבות קריאה על ריח חריף של גז, ולאחר בדיקה קצרה עזב את המקום.

"חומר החקירה מעלה תהיות רבות באשר לתפקוד הטכנאי", ציין בן יקר, וביקש בשם המשטרה להאריך את מעצרו על מנת לבצע פעולות חקירה נוספות.

"החשד הוא שבתפקודו של הטכנאי הייתה רשלנות בכך שלא סגר את הברז ולא כיבה את האורות", הוסיף בן יקר. "מדובר באירוע חמור מאוד. שלושה בני אדם קיפחו את חייהם. החקירה בשלב ראשוני, ישנן פעולות חקירה נדרשות ומורכבות, כשחלקן מחייבות הימצאות החשוד במעצר שכן עילת המעצר במקרה הזה הוא שיבוש הליכים והעלמת ראיות".

הבניין שנפגע בי-ם
הבניין שנפגע בי-ם, הבוקר | צילום:

סנגורו של החשוד: "הטכנאי נתן טיפול הולם"

סנגורו של החשוד, עו"ד יהודה שושן, הביע צער על המקרה במהלך הדיון, אבל ציין כי אין לעצור את החשוד. "הוא הגיע, נתן טיפול הולם, רשם קוד קריאה", ציין הסנגור. "למען הסר ספק, הוא בדק את הדירה ממול, ראה שאין שם גז ולא מחוברים לגז, ירד למטה, בדק את כל הצנרת וכן את השעונים, וגם אז - למען הסר ספק - על פי דרישת הלקוח ולמרות שלא היה צריך את זה, סגר את הברז של דירת המנוח ומשפחתו. מה מצופה מאדם לעשות יותר מזה?"

הסנגור הוסיף כי על פי הנהלים אין לטפל בתשתיות בשעת לילה בשל החשיכה, ובבוקר היה צריך להגיע שוב טכנאי. "אומר בהגינות נציג המשטרה שהיו בעבר תלונות על ריח של גז", הוא המשיך. "באו אנשי 'סופר גז' ונתנו מענה בכל פעם, ובסופו של יום הפיצוץ התרחש בזירה אחרת".

"נכון, זה צירוף מקרים מצער", הוסיף הסנגור. "אולי אותו אדם שהזעיק את החשוד סבר שזה בדירתו, אך מן הסתם גם בעבירות רשלנות צריך שתהיה מודעות. הוא השתמש בכל חושיו, ראה, מישש, הריח, לא מצא בעיה ונתן את הטיפול שחשב לנכון. איך הוא יכול היה לצפות פיצוץ במקום אחר?"

"התחושות שלו מאוד קשות, גם באופן אישי וגם מקצועי, הוא משתתף בצער המשפחות ומאחל החלמה לפצועים", הדגיש עו"ד שושן. "אף בעל מקצוע לא היה רוצה להיות בנעליו ברגעים קשים שכאלה, בוודאי כשהוא סבור שאין לו כל יד בדבר".

השופט יצחק שמעוני החליט לקבל חלקית את בקשת המשטרה, והאריך את מעצרו של החשוד בשלושה ימים. בנוסף, נאסר פרסום שמו של החשוד.