"נעשה הכל כדי לשים יד על הרוצחים, אבל אסור שהרצח יבטל את ההישגים של החודשים האחרונים" – כך אומר היום מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, בהתייחס לרצח האם אמש בלוד לעיני ילדיה.

דנינו כינס בצהריים מסיבת עיתונאים מיוחדת במטה מחוז המרכז ברמלה, כשלצידו מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו, וראש אגף מודיעין וחקירות, ניצב יואב סגלוביץ'. "קיבלתי סקירה ממפקד המחוז על האירוע שהיה כאן בלוד אתמול", אמר המפכ"ל. "מדובר ללא ספק באירוע חמור בנסיבותיו ובתוצאותיו. המטרה שלנו, מעבר להחזרת השקט והשגרה ללוד עצמה ולתושביה, היא במקביל לעשות הכל כדי לשים יד על העבריינים והרוצחים. כבר הגענו לכמה חשודים שקשורים באופן ישיר לרצח, נמשיך ונבצע את המעצרים של האחרים".

"שמעתי את הביקורת על העיר לוד, בעקבות גל האירועים שהיה פה לפני מספר חודשים", הוסיף רנ"צ דנינו. "צריך להסתכל על החודשים האחרונים ולראות את השינוי שהיה, גם בהיקף האירועים וגם בחומרה של האירועים. המספרים ירדו. זה לא שאין דרך ארוכה לפנינו, אבל צריך להגיד את זה כאן: נעשית פה עבודה מצויינת. העבודה יחד עם ראש הוועדה הקרואה של לוד, מאיר ניצן, ושל כל הכוחות שפעלו ופועלים בעיר, הביאה תוצאות".

"כל אירוע כזה הוא חמור ומחזיר אותנו לאחור, אבל אסור שהאירוע יבטל את כל ההישגים של החודשים האחרונים", לדברי המפכ"ל. "נמשיך את המגמה עליה הוכרז ע"י השר לביטחון פנים והממשלה, וניקח את העיר לוד כפרוייקט. תוכלו להתרשם ולראות מעבר לתחנת המשטרה, יש תגבור כוחות, יש שיטור עירוני, כל הפעולות האלה יחד – איתן אנחנו מתכוונים להמשיך".

דנינו החמיא לשוטר שרדף אחר החשודים בירי ברחובות העיר והביא למעצרו של אחד מהם, והעניק לו תעודת הוקרה. "מה שיכולנו לראות אתמול זה את הפעילות הנחושה של הבלש אלי לוי, שפעל נכונה אמש באירוע, הוא סייע למעצר הרוצחים והציל חיי אדם", כך דברי מפכ"ל המשטרה.

הרצח אמש: לעיני הילדים וליד תחנת המשטרה

אתמול בשעות הערב נרצחה אישה כבת 50 ובעלה נפצע קשה, מאש שירו לעברם אלמונים ברחוב כצנלסון שבעיר העתיקה של לוד.  הירי בוצע מרכב חולף והרקע לו הוא ככל הנראה סכסוך בין חמולות. את האירוע כולו - מתחילתו ועד סופו - אפפה דרמה של ממש. ברגעים שלפני הירי, זיהו שוטרת ובלש שני רעולי פנים ניצבים במרחק כ-100 מטרים בלבד מתחנת המשטרה הסמוכה.

לא חלפה דקה, עד שאת האזור החרידו קולות ירי. השוטרים וכוחות ההצלה שהוזנקו למקום מצאו אישה בת 50 כשהיא שרועה על המדרכה, וסובלת מפצעי ירי בצווארה. לצדה היה בעלה שנפצע גם הוא בחזהו. בשארית כוחותיו הוא ניסה לפסוע כדי להזעיק עזרה, אך כעבור שניות התמוטט. כל מראות הזוועה התרחשו לעיני שני ילדיהם ההמומים של בני הזוג, שנפגעו קל.

רצח בלב אילת, ארכיון
דם בזירת הרצח, אמש | צילום: חדשות 2

זוג ההורים פונה לבית החולים "אסף הרופא" בצריפין, שם נקבע כעבור זמן קצר מותה של האישה. כמעט במקביל, פתחו הבלש והשוטרת שהבחינו בחשודים עוד טרם הירי במרדף אחריהם. הם הבחינו באחד מרעולי הפנים וירו לעברו - אך הוא הצליח להימלט. כעבור 10 דקות של מרדף, הצליחו השוטרים לעצור חשוד במעשה סמוך לצומת גינתון שבשפלה. למרות שהוא אכן היה פצוע, ככל הנראה מהירי, טרם הוברר באופן סופי האם הוא אכן היה אחד משני רעולי הפנים.

אחרי שהידיעה על הרצח פשטה ברחבי לוד, עוררו קרובי משפחתה של הנרצחת מהומה והטיחו האשמות במשטרה. "איך יכול להיות שדבר כזה קרה מתחת לאף שלהם?", שאל אחד מהם בזעם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק