מי חותך את כבלי החשמל באשקלון? שוטרי משטרת אשקלון ומרחב לכיש עצרו שני תושבים, בני 21 ו-22, לאחר שלפי החשד גרמו נזק לקווי תשתית וגנבו כבלי נחושת מעמודי תאורה ברחוב מרכזי. השניים חשודים כי חפרו בורות, סמוך לעמודי התאורה, וגנבו את כבלי הנחושת על ידי משיכתם. ניסיון הגניבה תועד במצלמות האבטחה שהוצבו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים נראים בסרטון כשהם חופרים בורות סמוך לעמודי תאורה השייכים לעיריית אשקלון ברחוב יצחק רבין בעיר. באחד הבקרים נכנס אחד מהם לבור סמוך לעמוד תאורה כשברשותו מספריים לברזל. הוא נראה כשהוא יוצא ממנו לאחר שניסה לגנוב את כבלי הנחושת בקו החשמל של העמוד.

החשודים לא הסתפקו בכך. יום לאחר מכן, חזר אחד מהם ונכנס שוב לבור הסמוך לאחד העמודים שברשותו מספרי הברזל. אלא שאז הופיעו השוטרים.

בעקבות תלונת קבלן החשמל,  שוטרי הבילוש והמודיעין של משטרת אשקלון בפיקודו של מפקח שלומי ממן - הציבו לו במקום מארב, והוא נצפה כשהוא נכנס לבור נוסף וחותך כבלי נחושת.

כבלי החשמל לאחר שנחתכו
כבלי החשמל לאחר שנחתכו | צילום: דוברות מרחב לכיש

על פי החשד, הצליח החשוד, לגנוב כ-120 מטרים של כבלי נחושת מעמודי התאורה, לאחר שמשך אותם והחביא אותם בין השיחים הסמוכים לרחוב בו נגנבו.

זמן קצר לאחר מכן נעצרו שני החשודים כשבתא המטען של רכבם מספרי הברזל, בהם השתמש אחד החשודים לחיתוך הכבלים, וכבלי הנחושת הגנובים. שווי הנזק המוערך שנקבע הוא כ-30 אלף שקלים.

נגד השניים הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של נזק לקווי תשתית וגניבת קו תשתית. מעצרם הוארך בבית משפט השלום עד קבלת החלטה אחרת בעניינם.