כרמל מעודה, שמואשמת בהתעללות ב-11 פעוטות בראש העין, נמצאת במעצר בכלא נווה תרצה ומוחזקת בתא הפרדה שכולל שמירה קפדנית על ידי סוהרים ומצלמות. זאת, מחשש שתשים קץ לחיה וגם כדי למנוע כל מפגש בינה לבין האסירות האחרות.

"יש אסירות שבתוך התאים שמתות כבר לפגוש אותה ודיברו על לפגוע בה", חושפת אחת האסירות בשיחה עם mako, "אם היא הייתה נופלת לי בידיים הייתה שוברת לה את העצמות. זה היה הסוף שלה. לחלקנו יש ילדים קטנים וזה עניין רגיש מאוד עבורנו. היא עשתה מעשים מפלצתיים שאפילו השטן לא עשה. ההפגנה במוצאי שבת מול חומות הכלא גרמה לכעס וזעם כלפי הגננת".

אסירה לשעבר שנמצאת בימים האחרונים בקשר עם האסירות הוסיפה: "בעבירות של פגיעה בקטינים בשב"ס לא לוקחים סיכונים ומפרידים את הגננת משאר האסירות כדי שלא יעשו בה לינץ'. גם מארי פיזם ואסירות אחרות שרצחו את ילדיהן או פגעו בילדים הוחזקו בתאי הפרדה כמה חודשים עד יעבור זעם ולאט לאט משלבים אותן בתוך האגפים עם אסירות במצב דומה".

עוד בנושא:

>> פרקליטה של כרמל מעודה: "פגשתי אדם חלש, עלה נידף, מקווה שהיא תתחזק"
>> "בתי תפסה את הדובי שלה, הטיחה אותו במיטה ואמרה, 'אבא, ככה מרדימים תינוק'"
>> כתב האישום: "קשרה למשך שעות, הצליפה וסטרה"

כאמור, מלבד החשש לפגיעה על ידי אסירות אחרות, בשב"ס הצמידו למעודה אבטחה צמודה כדי שלא תנסה לשים קץ לחייה. על פי עדויות של קרובים למשפחה, מעודה נמצאת במצב נפשי לא טוב ומביעים חשש שתנסה לפגוע בעצמה.

"לפני הדיון פגשתי ושוחחתי אתה. פגשתי אדם חלש מאוד, היא נראית כמו עלה נידף", סיפר הבוקר פרקליטה של מעודה, עו"ד גיא עין-צבי, "סיפרתי לה שביתה הוצת, היא לא ידעה על זה דבר. זה הוסיף לה שוק שהיא הייתה בו ממילא. אני מקווה שעם הזמן היא תתחזק ונוכל לשוחח לגופו של עניין".

בשב"ס מאשרים שמעודה מוחזקת בתא הפרדה עם השגחה צמודה של סוהרות וכי נכון להיום לא ידוע להם על אסירות שאיימו לפגוע בה.

ההתעללות הציתה מחאה

כתב אישום חמור הוגש אתמול (ראשון) לבית המשפט נגד מעודה, ובו מצויינים 18 אישומים בגין התעללות ב-11 פעוטות  בגן "בייבי לאב" שניהלה בביתה ושיועד לילדים בני שלושה חודשים עד שלוש שנים.

באחד המקרים המופיעים בכתב האישום משכה מעודה את ראשו של פעוט בעל כליה אחת, וקירבה בחוזקה את הכסא עליו ישב לשולחן עד שבטנו נמחצה בין הכסא לשולחן. על פי האישום, היא היתה מודעת לעובדה שלפעוט יש כליה אחת בלבד. במקרה אחר, מעודה הטיחה במזרון תינוקת שזחלה על רצפת הגן, טלטלה אותה ודרכה על גבה כדי שלא תזוז, הרימה אותה באמצעות אחיזת ידה ורגלה, וטלטלה אותה מצד לצד. לבסוף, היא הכניסה אותה ללול כאשר ראשה נחבט במזרון.

על רקע המקרה הזה, ומקרים נוספים שפורסמו בימים האחרונים, יצאו אתמול רבבות הורים לרחובות ודרשו לשים סוף לאוזלת היד שהממשלה מגלה בנושא ולחייב התקנת מצלמות ולהחמיר את הענישה.

הפגנת האימהות, השבוע
מחאת ההורים מול בית ראש הממשלה | צילום: אסתי דזיובוב/TPS, חדשות

המוחים קראו בין השאר "מפלצות לכלא", "ביבי תתעורר, ילדינו לא הפקר" ו"העם דורש צדק לילדים". מפגינים רבים נשאו שלטים שעליהם נכתב: "באיזו זכות היא הרביצה לי?", "אמא, תעזרי לי", "מכות ואיומים זה לא משחק ילדים", "נלחמים וזועקים למען הילדים", "אם לא תתעוררו עוד ילדים ייחנקו" ו"דורשם מהפכה בחינוך לגיל הרך".

עוד דרשו ההורים לחייב תנאי סף למטפלות, לרבות קיום מבחן אישיותי ובדיקות רקע, וכן לחייב יציאה להכשרות. מארגני המחאה ציינו כי הם מבקשים גם התקנת תקנות פיקוח חדשות שיאסרו עיסוק כמטפלת לבעלי רישום פלילי בתחום.

אחז אגם, יו"ר ועד הורי הגנים הארצי וממארגני המחאה, אמר כי "כמות המוקדים שנפתחה מעידה על כך שההורים לא מוכנים יותר לשבת בחיבוק ידיים והחליטו לעשות מעשה ולצאת לרחובות. אנחנו נעשה הכול כדי שתמונות האלימות שראינו יהיו האחרונות שנראה ונשיג שינוי מהותי בתפישה של המדינה את הגיל הרך. אנחנו קוראים לכולם לצאת מהבית ולהראות שכולנו חזית אחידה שתכליתה לשמור על הילדים שלנו".