שעות אחרי הרצח המזעזע של שלושת הילדים בני משפחה אחת ברהט, המשפחה ותושבי העיר בנגב מתקשים לעכל, ובעיקר מנסים להבין כיצד אירע האסון הזה. "אף אחד לא מבין מה קרה שם", אומר הערב פאיז אבו סאהיבן, ראש עיריית רהט בשיחה עם עודד בן עמי בתכנית "שש עם".

"הגעתי לזירת הרצח 10 דקות אחרי המקרה... אף אחד לא יכול היה להסביר לי", הוא סיפר. "בעלה סיפר שהוא יצא היום לעבודה בבוקר, הכל היה טוב ויפה - ופתאום קיבל טלפון ואמרו לו שאשתו רצחה את הילדים שלו. זה דבר מזעזע, בלתי יאומן".

הערכה: הרקע למעשה - דיכאון אחרי לידה

ראש עיריית רהט הוסיף כי לא ידוע על היסטוריה כלשהי של המשפחה עם רשויות הרווחה. "זו הייתה משפחה מבוססת, בה האבא עובד מחוץ לעיר ומפרנס אותה", אמר. "כל צוותי העירייה - פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, מסייעים למשפחה כדי להקל על הכאב הנורא הזה. גם בעיריית רהט מתוכננת הערב ישיבה מיוחדת על מנת לדון בהשלכות הרצח המזעזע.

בינתיים, ממשיכה המשטרה לחקור את נסיבות הרצח. לפי שעה, עדיין לא ברור הרקע למעשה - אולם נבדק האם סבלה האם מדיכאון של אחרי הלידה.

לפי דיווחים מהזירה, אחרי שדקרה את ילדיה יצאה האם מהבית והחלה לצעוק בקול רם לכל עבר. תושבים באזור ועוברי אורח שהיו עדים למראה הקשה וחששו מתוצאותיו הקשות הם שהזעיקו למקום את כוחות ההצלה והמשטרה.