מבוכה למשטרת ישראל: לאחר מאבק משפטי ממושך, התיר בית המשפט העליון לחשוף קלטות וידאו המתעדות חוקרת משטרתית משתמשת בקללות, גידופים והשפלות במהלך תשאול של חשוד.

בית המשפט התיר לפרסם היום את קלטות המצלמות מחדר החקירות בו הוחזק רון תורג'מן, החשוד בהריגת הנער צחי באשה לפני כשנה וחצי בקטטה בראשון לציון.

בקלטת נראית חוקרת הנוער, פקד ענת קצב, מפעילה לחץ נפשי על תורג'מן בן ה-18, כשהיא מרעימה עליו בקולה ומשתמשת בשפה בוטה במהלך כל החקירה. "מי שאמר שיעזור לך - חרא בלבן", הטיחה קצב בפניו של תורג'מן, והוסיפה כי "בזמן שהעורך דין שלך ילקק את התחת שלו הכסף של אבא שלך ישפוך עליך...אני לא רוצה להגיד לך מה קורה בבית סוהר עם התחת של האחרים".

כאשר ביקש החשוד להתייעץ עם עורך דינו צעק עליו חוקר נוסף ששהה בחדר והכריז בפניו כי "אתה דיברת כבר עם עורך דין...אמרת לי שדיברת איתו, מה אתה מזיין לי את המוח?" לאחר שהודיע תורג'מן כי הוא מתכוון לשתוק במהלך החקירה ענתה לו קצב: "זכות השתיקה שווה לזין פה".

"אמא שלך עלובת חיים"

בהמשך עברה קצב לאיים על החשוד תוך כדי שהיא מזכירה שוב ושוב את המבוכה שתיגרם לבני משפחתו. "אני אומרת לך שאני אכתוב בעיתון...שאתה מבסוט ואני אזיין לך את התחת, ואני אשלח לכתובת של ההורים שלך את כל העיתונים", הכריזה החוקרת. בנוסף היא התייחסה אל אמו של החשוד במילות גנאי וכינתה אותה "עלובת חיים".

על מנת להתיש את תורג'מן ולנסות להוציא ממנו הודאה ברצח, מנעה ממנו קצב שינה. לאחר שהתלונן כי הוא עייף וטען כי לא ישן 47 שעות, המשיכה החוקרת בתשאול עוד מספר שעות ואיפשרה לו לישון לאחר מכן כחצי שעה בלבד.

הסכסוך שהוביל למוות

ביולי 2007 נרצח צחי באשה, בן 18 מראשון לציון, בעקבות סכסוך בין חברו לבין חבורה מבאר יעקב בשל ריב על בחורה. בין שתי החבורות פרצה קטטה, במהלכה נדקר בחזהו באשה, שלא היה מעורב בסכסוך, ומת. לאחר הדקירה ניסה תורג'מן, שהיה ללא עבר פלילי, להסתיר את הראיות: הוא שרף בגדיו, העלים את סכין הרצח ונמלט עם שני חבריו ניר סרור וקטין נוסף לאילת.

בכתב האישום שהגישה הפרקליטות נגד השלושה יוחסו להם סעיפים של הריגה וגרימת חבלות לשני קטינים נוספים.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2