דודו ואנונו, רשות המיסים
דודו וענונו | צילום: חדשות 2

במרכז פרשת המסים החדשה עומד דודו וענונו, ראש היחידה למודיעין בשטח וחקירות ברשות המסים. על פי החשד הוא קיבל במשך שנים שוחד כדי לסגור תיקים. בהקלטות הסתר של פרשת רשות המסים הראשונה, נחשף כבר אז קשר לוענונו.

בית המשפט האריך היום את מעצרו של וענונו בשישה ימים. "מדובר בפרשה מסועפת שגרעינה הקלות בשומות כנגד בצע כסף", כתב השופט בהחלטה.

בפרשה מעורבים חשודים נוספים מוכרים - מנכ"ל מפלגת קדימה אייל שחורי וסגנו יואל מוגמי. על פי החשד מוגמי היה מקורב לוענונו, ודאג לסגור תיק בעניינה של מקורבת לשחורי. למרות שבמשטרה הדגישו כי הפרשה אינה קשורה ל"קדימה", המפלגה הזדרזה להודיע על השעייתו של שחורי.

פרקליטו של שחורי, עו"ד אבי חימי אמר היום כי "מר שחורי אדם נקי כפיים. הוא לא עבר על שום עבירה. המעצר התקשורתי שלו היה מיותר, והוא שיתף פעולה עם המשטרה, ענה על כל השאלות וימשיך לענות".

עוד נעצרו בפרשה, ראובן שיף , לשעבר נשיא לשכת רואי החשבון ויוחאי יעיש, אמרגנו של קובי פרץ. על פי החשד נעשתה הקלה בשומות שפרץ שילם לאחר שנעצר בחשד להעלמת מס.

פרשת המסים החדשה קשורה לפרשת המסים הראשונה

בין אלפי ההקלטות של האזנות הסתר בפרשת רשות המסים הראשונה, ניתן למצוא קשר לוענונו. בשיחה בין יורם קארשי לקובי בן גור, מוזכרים גם שני המורשעים - ג'קי מצא ואברהם הירשזון.

"קראתי באינטרנט, שהחבר שלך (ג'קי מצא) עשה מינויים בלי לשאול אותנו בכלל", אומר קארשי לבן גור. "לא, לא נכון. אני בעניינים. היחיד שמעניין שם שהוא מכוחותינו, זה הקרוב של וענונו, אתה יודע מי זה?", הוא עונה. "כן", מגיב קראשי.

בן גור ממשיך: ":הוא הולך למשבצת מאוד חשובה. הוא אחראי על חקירות בתל אביב. בתל אביב הוא הכי גדול. הלא אתה זוכר שאברהם (הירשזון) בזמנו רצה לעשות אותו סגן. אז כרגע, מאחר והוא לא יכול היה לקחת אותו לסגן, הוא מינה אותו לתפקיד של ממונה על החקירות בתל אביב, והתפקיד הבא הוא יקדם אותו לסגן".

בנוסף לשיחה הקושרת בין שתי הפרשיות , מסתבר שזו לא הפעם ראשונה שועננו מסתבך. מסמך פנימי של נציב קבילות המסים חושף שוענונו השתמש ברכב שהוקצה ליחידת הוצל"פ - כרכב צמוד, לא חויב ולא שילם מס בגין ההטבה, במקביל קיבל החזר הוצאות על רכבו הפרטי ולא פעם נמצאו סתירות בין דיווח הוצאותיו לדיווח ימי מחלה או מילואים.

למרות כל זאת, וענונו המשיך לטפס בסולם הדרגות ברשות המסים. היום, ככל הנראה, קידומו נעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק