"לא יודע איך ממשיכים מכאן - עברתי טראומה". פחות משבוע לאחר רצח בתו שלי דדון, אביה יעקב משוכנע כי הרצח בוצע על רקע לאומני וקורא למצות את הדין עם הרוצחים. "איך אנשים יכולים לעשות דבר כזה? אלו חלאות אדם", אמר הבוקר (ד') בריאיון לתכנית "הבוקר של קשת". "צריך לזעזע את כולם ושהממשלה תיתן ביטחון לעם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אי אפשר לתאר את זה. היא ילדה שגדלה בנפטלין בבית, לא יצאה מהבית", סיפר בכאב על בתו האהובה, שהתגייסה לצבא למרות בעיות רפואיות. "היא החליטה לעזוב את העבודה בסופר כדי להתקדם וללמוד, הלכה לריאיון עבודה ב"הוט" במגדל העמק - ולא חזרה. זה מפחיד - צריך ללוות כל ילד לכל מקום. זה לא קרה באיזשהו מקום מסוכן, אלא באור יום בבוקר.

דדון תיאר את השתלשלות האירועים באותו יום טרגי. "בשעה שבע בבוקר הורדתי אותה בתחנת אוטובוס, היא קנתה כרטיס", סיפר. "התקשרתי למשטרה להודיע שהיא נעדרת כי היא לא ענתה להודעות ולטלפונים. ב"הוט" אמרו לנו שהיא לא הגיעה. התקשרתי למשטרה, והם אמרו לי לבוא לתחנה, והרגשתי שמשהו לא טוב קרה".

שלי התקשרה לבת דודתה - דקות לפני שנרצחה
"התפתחות בחקירה". שלי דדון | צילום: באדיבות המשפחה

"ראיתי מראה מחריד בזירה"

יעקב הגיע לזירת הרצח כדי לזהות את בתו. "ראיתי מראה מחריד בזירה, ואני כמעט ולא ישן מאז בגלל התמונה שלה כשהיא זרוקה שם, זו הנסיכה שלי, איך אמשיך בלעדיה?", אמר בצער. האב יעקב קרא להטיל עונש מוות על הרוצחים. "רוצח יהודי או ערבי, זה לא משנה", אמר. "לא ייתכן שיחטפו ילדה קטנה וירצחו אותה באכזריות. היום זו הבת שלי, מחר זו הבת של כל אחד".  

האב סיפר כי השר לביטחון פנים סיפר להם על התקדמות בחקירה. "הבטיחו לנו שיתפסו אותם ויעמידו אותם לדין", אמר.

מתן מיימון, בן זוגה של שלי, סיפר כי תושבי עפולה מארגנים עצרת מחאה נגד הרצח במוצאי שבת. "אני לא יודע להסביר מה קרה שם ואם עקבו אחריה", אמר מימון. "אני רק יודע שהיא יצאה ולא חזרה. היא הייתה ילדה מיוחדת מאוד, לא כל יום רואים ילדה כזו - עדינה, יפה, חברה שדואגת כל היום. כשהכרתי אותה לא האמנתי שיש דברים כאלה, ואני עדיין לא מאמין". 

אתמול הביעה אילנה דדון, אמה של שלי, תקווה שרוצחי בתה ייתפסו "לפני שיבצעו רצח נוסף". "אני מקווה ששלי תהיה הקורבן האחרון וההרוגה האחרונה. חשוב לי שימצו את הדין. צריך למצוא את הרוצחים ולא לתת להם להסתובב בינינו ולהפחיד אותנו", אמרה לחדשות 2.

בני משפחתה של דדון מתכננים עצרת מחאה במוצאי שבת. הם יצעדו למרכז עפולה תחת הכותרת "הדם של שלי הוא הדם שלי". ברחבי העיר נתלו היום מודעות לקראת העצרת ועד כה קרוב לאלף בני אדם אשרו את השתתפותם בדף הפייסבוק שפתחו.