כמעט שבוע חלף מאז נרצח ג'ורג' סעדו, בשעה שיצא לטייל עם כלבו ברחוב הזית ברמלה, והמשטרה עדיין לא יודעת מה גרם לצעיר ערבי בן 15 החשוד ברצח, ללחוץ על ההדק. בעוד שהשוטרים ממשיכים לחקור חשד לרצח על רקע לאומני, הוריו של החשוד המרכזי מבקשים להתנצל.

"אני לא מאמינה. עד עכשיו אני לא מאמינה ואני לא רוצה להאמין כי אני יודעת מה זה הילדים שלי, אני יודעת מה גידלתי", אמרה ח', אמו של החשוד העיקרי ברצח, לחדשות 2. אביו סיפר, "כשהלכתי למשטרה השוטר אומר לי 'על מה אתה מחייך?'. הוא אומר לי 'תשמע, הבן שלך רצח'. וברגע שאמר לי את זה כאילו היה טירוף כזה, שלא האמנתי לעצמי".

זה קרה בשבוע שעבר. על פי החשד ג'ורג' סעדו טייל עם כלבו בשדה הסמוך לשכונת גו'עריש שברמלה. כשנקלע לעימות עם כמה צעירים ערבים, אחד מהם שלף אקדח וירה בבטנו. רגע לפני שמת מפצעיו בבית החולים הספיק סעדו לומר לחוקרים שהשיחה בינו לצעירים הייתה סביב ההסלמה הביטחונית בדרום.

"אני רוצה להגיד להם סליחה"

"המילים האחרונות של אבא שלי היו 'רצחו אותי בגלל מה שקורה בעזה", אמר נאור סעדו, בנו של ג'ורג' ז"ל. אמו של החשוד נרתעת מכיוון החקירה הנפיץ בעיר המעורבת: "לאומני זה הדבר האחרון שהיינו צריכים לשמוע פה, במיוחד פה, ברמלה ובלוד. כשיש כל כך הרבה דו-קיום בינינו, זה הדבר הכי פסול. זה הדבר האחרון שהיינו שומעים, שזה לאומני".

לא סתם אמו של הנער מתעקשת לשלול כל קשר בין בנה לבין פשע שנאה שכזה. בהיותה פעילה בעמותת נשים אמיצות לקירוב בין פלסטיניות לישראליות, היא מסרבת לקבל את הגרסה שהרצח שבו חשוד בנה - הוא אולי על רקע לאומני. "המשטרה תחפש את הצדק פה, מי שהיה פה, אפילו שהבן שלי מעורב, יקבל את העונש שלו", מדגיש אביו של החשוד.

היום בדיון בבית המשפט עלה כי המשטרה הכניסה לתאו של הקטין קצין משטרה ערבי המחופש לאיש דת - כך הצליח להוציא ממנו הודאה בירי ואף לבצע שחזור. "זה בניגוד לפקודת שירות בתי הסוהר, בניגוד לחוק הנוער, בניגוד לפקודות של מפכ"ל המשטרה. ביקשתי להפנות את כל הפרוטוקול וההחלטה של בית המשפט ליועץ המשפטי לממשלה", אמר עו"ד ארי קדרי, פרקליטו של אחד החשודים.

בפרשה הזו מעורב גם האח הצעיר, בן 14, שנעצר בחשד שהחביא את האקדח שבו השתמש אחיו - אקדח שעדיין לא נמצא. המומים מהמעשים שעל פי החשד ביצעו ילדיהם, מבקשים עכשיו ההורים להביע חרטה באופן אישי.

"אני מאוד אשמח להיפגש עם משפחת סעדו, שישמעו את התגובה שלי ואני רוצה לשמוע את התגובה שלהם. אני רוצה להסתכל להם בעיניים. אני רוצה לראות אותם. להגיד להם סליחה ולהתנחם יחד איתם", אומרת האם. מעצרם של שני האחים והקטינים האחרים החשודים בפרשה - הוארך היום בשמונה ימים נוספים. היחידה המרכזית של מחוז המרכז ממשיכה בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק