הסוכן הופעל בתחנה המרכזית, ארכיון
הסוכן ונצ"מ גז, הבוקר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בפעם הראשונה, המשטרה הפעילה סוכן סמוי בקרב אוכלוסיית הזרים שבדרום תל אביב. בזכות פעולתו, נעצרו 65 בני אדם בחשד שביצעו עבירות שונות של סמים ואלימות. במשטרה אומרים: "המטרה היא שיפור תחושת הביטחון של תושבי דרום תל אביב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסוכן התגייס למשטרה מיד עם שחרור מהצבא, והועבר מהדרום לאזור תל אביב. הסוכן פעל במשך תקופה של שנה וחודשיים בקרב אוכלוסיית האזרחים הזרים והמסתננים בדרום תל אביב, ותיעד פעולות לא חוקיות. במהלך הלילה נעצרו 65 בני אדם נגדם נאספו ראיות תוך כדי פעולתו של השוטר הסמוי.

מפקד מרחב יפתח נצ"מ דוד גז, שהיה המפעיל של הסוכן, אמר הבוקר: "בהתחלה הפעלנו אותו כסוחר בטלפונים ניידים בתחנה המרכזית בתל אביב. במהלך ההפעלה הוא נבדק ונעצר מספר פעמים. בקרב העצורים ישנם גם תשעה עובדים זרים שמהווים יעדים של המשטרה, אחד מהם אפילו יעד של היחידה המרכזית, כלומר עבריין רציני".

מפקד מחוז תל אביב במשטרה ניצב בנצי סאו אמר עם חשיפת פעולתו: "לראשונה משטרת ישראל מקבלת החלטה ומחדירה סוכן בקרב האוכלוסייה הזרה. אני לא רוצה שיחשבו שמדובר כאן על מאות או אלפי זרים שהם פושעים, לא כך הדבר, אלא צמיחה של פשיעה בתוך האוכלוסייה, כמעט כמו בכל אוכלוסייה".

הרעיון היה לזהות את קו השבר, קו בו משטרת ישראל משקיעה משאבים יוצאי דופן בפעילות מיוחדת. אחד היעדים המרכזיים שלנו הוא שיפור תחושת הביטחון של תושבי דרום ת"א אווירה של אכיפת הסדר", הוסיף ניצב סאו.