צעיר חרדי שנעצר הלילה בחשד שהיה מעורב בתקיפת צוות חדשות ערוץ 2 ברמת בית שמש אתמול, שוחרר בתום חקירה. חוקרים ששוחחו עם החשוד במהלך הבוקר, הגיעו למסקנה כי הוא אינו קשור למעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכל שעות היממה האחרונה פעלו שוטרי תחנת בית שמש לאסוף ממצאים, וכבר בקרוב הם מתכוונים לבצע מעצרים נוספים של חשודים שהיו מעורבים בתקיפת צוות החדשות אתמול. במקביל, הודיעו עיריית בית שמש והמשטרה על כוונתן לרשת את העיר במאות מצלמות אבטחה.

פקחי העירייה מלווים בשוטרים, הסירו שוב לפנות בוקר שלטים שתלו חברי הקבוצה החרדית קיצונית המורים על הפרדה בין נשים לגברים. זאת הפעם השנייה ביממה האחרונה שבה מוסרים השלטים, אחרי שאמש כבר הסירו פקחים של עיריית בית שמש ושוטרי יס"מ את שלטי ההפרדה.

גורם בכיר במשטרה אמר כי "מדובר בגרעין קיצוני של כ-300 חרדים, ובניגוד למבצעי תג מחיר, קל יהיה לפעול מולם ולחקור אותם". 

"ראיתי עשרות אנשים עם שנאה בעיניים"

אתמול הותקפו כתב, צלם ומקליט של חדשות ערוץ 2 שהגיעו לצלם בבית שמש על ידי תושבים חרדים מקומיים שהתנגדו לפעילותם במקום. התוקפים התנפלו על אנשי הצוות, ניפצו את שמשות הרכב שעמו הגיעו לעיר, ואף שברו חלק מהציוד שהיה ברשותם.

אנשי הצוות הזעיקו את כוחות המשטרה שהגיעו למקום, ורק בתהערבות שלהם נפסקה התקיפה. כוחות המשטרה ליוו את אנשי הצוות עד שעזבו את העיר. "אם המשטרה לא הייתה מגיעה לשם תוך 10 דקות אני לא יודע איך זה היה נגמר", סיפר כתב חדשות 2 שי גל זמן קצר לאחר התקיפה.

רכב פגע ב-3 הולכי רגל. ארכיון (צילום: ‏משה הולצמן)
רכב חדשות 2 שהותקף בבית שמש | צילום: ‏משה הולצמן

"הגענו לעיר כדי לצלם בעקבות אמירתו של ראש הממשלה הבוקר על כך שצריך להסיר את השלטים המפלים. נכנסנו לאותה שכונה שבה הם מוצבים, כעבור דקות התחיל פרץ של אנשים שהתחילו לקרוא לעברינו 'שונאי ישראל' ותוך דקה זה הפך למתקפה של עשרות אנשים שהתנפלו עלינו והחלו ליידות לעברנו אבנים".

"הם ניפצו את שמשות הרכב והכו אותנו בידיהם, מבלי שאיש ניסה לעצור אותם", תיאר גל את רגעי החרדה. "לא ברור לי אם הם זיהו אותי מהכתבה שצילמנו בעיר, אבל זה לא חשוב. זה הדיאלוג. כל הבוקר מדברים על קבוצה קיצונית, אבל אני ראיתי עשרות אנשים עם שנאה בעיניים ולא עם שום דבר אחר".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "צוות תקשורת שהגיע לצלם כתבה בבית שמש הותקף על ידי כמה עשרות חרדים, שיידו אבנים וגרמו נזק לרכב של הצוות. אחד מאנשי הצוות נפצע באורח קל. כוחות משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירה לאיתור התוקפים ולחיפוש אחר ציוד שלטענת המותקפים נגנב מהם".