בבית המשפט המחוזי בירושלים הוחלט בצהריים להאריך את מעצרם של שלושת החשודים בגרימת מותה ברשלנות של הקצינה הילה בצלאלי ז"ל באסון קריסת גשר התאורה בהר הרצל עד ליום שני הקרוב. בכך הפך השופט יוסף שפירא את הכרעת בית משפט השלום בסוגיה, שאפשר לשלושה - יועץ הבטיחות יצחק צוקר, סמנכ"ל התפעול אלעד לביא והמהנדס אורן ורשבסקי - להשתחרר לבתיהם.

עבירות נוספות שבמשטרה מייחסים לחשודים הן זיוף וקבלת דבר במרמה. "אסון מחריד קרה במתחם הר הרצל שבירושלים במהלך חזרות שהתקיימו שם לקראת טקס סיום יום הזיכרון וחגיגות יום העצמאות שעתיד להתקיים בשבוע הבא", כתב השופט שפירא בהחלטתו. "מבנה מתכת גבוה שהוקם ועליו אמורים היו להיות מותקנים עזרים שונים קרס וקטל את סגן הילה בצלאלי ז"ל, ופצע בדרגות שונות שבעה חיילים נוספים. אסון זה זעזע את המדינה כולה היודעת שכול ודאבה".

השופט הביע הערכה כלפי המשטרה בטיפול בפרשה וכתב כי "ייאמר לשבחה שפעלה בנחישות ובמקצועיות ועצרה את המשיבים (החשודים) המעורבים בביצוע הפרויקט בתחומי התכנון, הביצוע והיועץ המקצועי". הוא ציין כי מבחינת חומר הראיות שנאסף נגד השלושה עד כה "עלתה שרשרת ארוכה של כשלים בכל שלבי הביצוע והתקדמות בבנייה".

באשר לסיבה שמצא להאריך את מעצרם, חרף ההחלטה הקודמת, כתב שפירא כי "החשודים קשורים בקשרים עסקיים וקיימות בתיק החקירה ובעדויותיהם סתירות מהותיות רבות הנוגעות לאותם הגורמים שהובילו בסופו של יום לקריסת המבנה. סוגיית החשש לשיבוש ההליכים הינה לב הערר. לצורך ביצוע המשימות הנדרשות היה מקום להיעתר חלקית לבקשה ולאפשר למשטרה להתקדם בחקירה, ככל שהדבר נחוץ לעניין המשיבים, וזאת למשך שני ימי עבודה".

אחיה של ההרוגה: "הילה הייתה שמחה שהטקס יתקיים"

אתמול בערב הצטרף אל שורת החשודים גם מפיק טקס יום העצמאות. הוא נלקח לחקירה שתנסה לשפוך אור על הנסיבות שהובילו להתרחשות האסון, שבעקבותיו הוחלט לפרק את כל במות הטקסים שהוקמו לקראת יום הזיכרון בבירה. היום אחר הצהריים הוחלט בבית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצרו בארבעה ימים.

היום בצהריים התייחס אחיה של הילה, ניב בצלאלי, להחלטה שהתקבלה לקיים את אירוע יום העצמאות והביע מכך שביעות רצון. "אנחנו שמחים שהטקס מתקיים. בסך הכל, הילה הייתה רוצה את זה", הוא הבהיר. "אנו מרוצים מכך שתהיה בו התייחסות להילה ושייזכרו אותה. זה לא טקס פרטי והוא מסמל מעבר לעצבות לשמחה. גם המשפחה תעבור מעצבות לשמחה".

נוסף על כך, הביע האח תקווה כי הטקס "יהיה בטיחותי" - בניגוד להיערכות לקראתו, מה שגבה את חיי אחותו. הוא ציין כי טרם נמסרה לבני המשפחה הודעה רשמית על אזכורה של הילה באירוע: "לא דיברו איתנו בכלל על הנושא הזה. המשפחה גם לא תתערב כדי שזה יקרה, אבל נשמח אם כן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק