בעקבות מעצרו של שושן ברבי, קיימו במשטרה תדריך על פרטי החקירה והמידע שהוביל ללכידתו. "קיבלנו מידע מודיעיני על מיקום המסתור שלו, התבייתנו על המבנה בו שהה ובעזרת נחישות ודבקות במשימה של השוטרים - הוא נעצר", כך סיפר מפקד תחנת נתניה נצ"מ אלון אריה, שהיה מופקד על המבצע המורכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אף אדם לא יכול לעמוד מול מערכת", הוסיף קצין המשטרה, "הוא היה במקום מסוים, ניסה להימלט אך דלקנו בעקבותיו. מצאנו אותו מסתתר ולא היה לו שום סיכוי. אנו מעריכים שהוא שהה שם לא מעט זמן אך לא יודעים אם שהה שם מאז התאונה".

מלבד ברבי עצמו, עצרו השוטרים שני חשודים נוספים בשנות ה-30 לחייהם, בחשד שסייעו לדורס להסתתר. עורך הדין דוד יפתח שייצג את ברבי בעבר, נקרא גם הוא לתחנת המשטרה ע"י ברבי על מנת שייצג אותו גם בתיק הזה. מאוחר יותר הגיע למקום גם הפרופ' יהודה היס מהמכון הפתולוגי באבו-כביר, על מנת לתת לחוקרים חוות דעת פתולוגית בתיק.

עו
עו"ד דוד יפתח, בתחנת המשטרה הערב | צילום: חדשות 2
חתם על פשרה. פרופ' היס, ארכיון
פרופ' יהודה היס, בתחנת המשטרה הערב | צילום: חדשות 2

ברבי נעצר - אשתו כורעת ללדת

הערב הגיעה אשתו עם צירי לידה ואושפזה במחלקת היולדות של בית החולים לניאדו בעיר. מוקדם יותר היום, הוציאה המשטרה צו מעצר כנגד ניצה ברבי, כאשר על פי ההערכות שוטרים צפויים ללוות ולאבטח אותה במהלך אשפוזה בבית החולים.

סוף הסיפור, שושן ברבי נעצר בנתניה
סוף הסיפור, שושן ברבי נעצר בנתניה | צילום: חדשות 2

גורם בכיר במשטרה המעורה בפרטי החקירה, סיפר כי מצבה המשפטי של ברבי קשה מאוד, משום שהיא מוגדרת כ"מוח" מאחורי בריחתו של בעלה שושן. "אחרי התאונה הוא הגיע אליה והם תיאמו גרסאות", אמר הקצין הבכיר, שהוסיף כי ברבי הייתה זו שהפעילה לחץ על יוחאי גליקסמן להגיע לתחנת המשטרה ולהסגיר עצמו.

כעת, חשודה ברבי בשיבוש הליכי משפט וסיוע להימלטות. בתגובה לחשדות אמר עורך דינה דוד יפתח: "אין לה שום קשר עם ברבי והיא קוראת לבעלה להסגיר את עצמו".

הדריסה בנתניה - הסיקור המלא:

שלוש נשים נדרסו למוות בנתניה

צפו: כאן נתפס שושן ברבי

ראש עיריית נתניה: "כנראה שהדורס מסתתר עם אשתו"

הערכה: הדורס יצר קשר עם עורך דינו

בן זוגה של לי זיתוני ז"ל: "נעשה הכול כדי לעצור את הדורס מנתניה"

התאונה בנתניה: צעיר חשוד בהריגה

דודו של החשוד ב"פגע וברח" בנתניה: "למשטרה אין סיכוי למצוא את שושן"