תושב השטחים, פלסטיני בן 21, נלכד הערב בחשד לביצוע האונס האכזרי בליל שבת בחניון גן העיר בתל אביב. יחד עמו נעצרו עוד 4 פלסטינים בחשד למעורבות באירוע. החשוד המרכזי הינו תושב אזור שכם, שעבד בחודשים האחרונים בעבודות מזדמנות בצפון ת"א ומכאן היכרותו את האזור.

החשוד נעצר בתום פעולה מאומצת של צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב ירקון של המשטרה, בפיקודו של תנ"צ יורם אוחיון. החשוד נחקר כעת במרחב ירקון, ומחר צפוי להיות מובא בפני שופט לדיון בהארכת מעצרו.

תנ"צ יורם אוחיון, מפקד מרחב ירקון במשטרה, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "אחרי התקיפה התחלנו לנהל מצוד אחר החשוד והערב ב-20:45 הצלחנו לשים עליו יד. בסך הכל נעצרו חמישה חשודים, כולם פלסטינים שוהים בלתי חוקיים בישראל - אחד מהם חשוד באונס עצמו והאחרים חשודים במעורבות באירוע".

"התקיפה הייתה מתוכננת"

"החשוד המרכזי הוא תושב אזור שכם, המכיר היטב את הרחובות בצפון תל אביב ואת זירת האירוע", הוסיף קצין המשטרה. "מדובר בשב"ח שנמצא פה זמן רב, יותר מכמה שבועות, ועבד בעבודות מזדמנות ובהן עבודה במטבחים של מסעדות, אולם לא לאורך זמן. הוא לא עבד בחניון של גן העיר".

"מעשיו סדיסטיים ואינם נתפסים". מקום האונ (צילום: חדשות 2)
"התקיפה הייתה מתוכננת" | צילום: חדשות 2

המעצר עצמו התבצע בצפון אבן גבירול, בשעה שהחשוד הלך ברחוב. "המצוד אחריו היה קלאסי והשתמשנו בשיטות משטרה קלאסיות של חיקור ובילוש", ציין תנ"צ אוחיון, שסירב למסור אם החשוד מודה במעשים, וכן סירב לפרט אם נמצאה התאמת DNA בין הממצאים מזירת הפשע לבין החשוד. במשטרה יבדקו את מעורבותו של החשוד במקרי תקיפה אחרים.

"אנחנו סבורים כי במידה מסוימת התקיפה הייתה מתוכננת והוא עקב אחרי בני הזוג, אבל אנחנו עדיין לא יודעים במשך כמה זמן הוא תיכנן את זה", דברי קצין המשטרה הבכיר.

"פחדנו נורא - הוא הפתיע אותנו ותקף"

במהלך שלושת הימים האחרונים, הצליבו החוקרים את כל המידע שבידיהם בניסיון להגיע אל האנס. מעדויות הנערה והנער שהותקפו עולה שמדובר בגבר עם מבטא ערבי, שאילץ את השניים לקיים יחסי מין לפניו, ואז אנס את הנערה לעיני בן זוגה.

זירת האונס בגן העיר. דפוס פעולה דומה (צילום: חדשות 2)
"מצוד קלאסי". זירת הפשע בגן העיר | צילום: חדשות 2

בעדותה במשטרה סיפרה הנערה לחוקרים כי לאיש הייתה חזות מזרחית שמחזקת את ההערכה שמדובר בבן מיעוטים. "פחדנו נורא", אמרה הנערה לחוקרים. "הוא הפתיע אותנו ואז תקף".

מלבד עדויות הצעירים שהותקפו, המשטרה אספה את צילומי מצלמות האבטחה בחניון ובבתי העסק הסמוכים לו, ובמקביל ערכה איכון של טלפונים ניידים כדי לקבל מידע על כל מי ששהה בחניון באותו לילה.

אונס אכזרי בחניון גן העיר בתל אביב - סיקור מיוחד:

האנס הפתיע את בני הזוג כשהתייחדו בשירותים

המשטרה: "יש קצה חוט ממשי שמוביל לאנס מגן העיר"

השר שלום: "שנתיים מאסר למי שנושא סכין"

ת"א: נערה נאנסה באכזריות בחניון; החשוד נמלט

האונס בגן העיר: נבדקות מצלמות האבטחה במתחם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק