" אני מודיע באופן הנחרץ ביותר: מעולם לא הוצע לי שוחד, ומעולם לא קיבלתי שוחד מאדם. בשום עניין ובשום דרך - בין אם במישרין ובין אם בעקיפין", כך אומר הערב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, החשוד במעורבות בפרשת "הולילנד". "נעשה כאן ניסיון לרצח אופי שלא היה לו תקדים בהיקפו ועוצמתו", הוסיף אולמרט בהודעה שהקליט במשרדו בתל אביב.

"פגעו בי, במשפחתי, בילדיי והפיצו שמועות שאין להן שחר. לאחר סיום כהונתי, שונו התכניות ב"הולילנד" לגמרי. אין לי שום יד בתכניות האלה", אמר. "כל שש חקירות השוחד שנפתחו נגדי במהלך כהונתי כראש הממשלה - נסגרו, ובהן גם פרשת 'בנק לאומי', שתוארה בשעתו 'המקרה החמור ביותר'".

"התהליך הזה גרם לי למועקה לא מעטה", אמר ראש הממשלה לשעבר. "עם זאת, לא העליתי על דעתי לא לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה, ופרקליטי הודיע כי אהיה זמין לחקירה בכל עת. אני מברך על ההחלטה לבטל את צו איסור הפרסום על מה שנקרא 'פרשת הולילנד'. רווח לי. ממילא שמי הופיע בכל כלי התקשורת, ולא היה לאף אחד ספק מיהו אותו 'א"א'".

אולמרט סיים את דבריו בקריאה להמתין להמשך החקירה. "אני קורא לכל הגורמים להתאזר בסבלנות, לכבד את החקירה, להימנע משפיטה מוקדמת ולא מבוססת - ולא לתת לפרסומים ולהדלפות שאין להן בסיס לגרום למסקנות".

א"א - הוא אהוד אולמרט

היום, לאחר אין ספור רמזים ושמועות, ולאחר שורה של מעצרים של אנשים בסביבתו הקרובה, הותר לפרסום כי ה"אישיות הבכירה" החשודה במעורבות בפרשת השחיתות בפרוייקט "הולילנד" - היא ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. כמה שעות בלבד לאחר שובו ארצה לפנות בוקר, התפרסמו החשדות הכבדים נגד מי שכיהן בעבר גם כראש עיריית ירושלים, ומי שבימים אלה מתנהל משפטו בפרשות שחיתות אחרות. 

לפי שעה אין התייחסות רשמית בהודעות של המשטרה למעורבותו של אולמרט, אבל נראה שהוא קשור לכל הנושאים הנחקרים בפרוייקטים הולילנד, חוות זרע וצוק מנרה, ולכן לא תהיה ברירה אלא לזמן אותו לחקירה תחת אזהרה כבר בשבוע הבא. גם ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, שולה זקן, חשודה במסגרת הפרשה החמורה.

גילויים חדשים בפרשת "הולילנד"

בשבועות האחרונים נחקרת על ידי היחידה לחקירות הונאה בלהב 433 פרשה העוסקת בחשדות של מתן ולקיחת שוחד ועבירות נוספות, שבמרכזה, מתחם "הולילנד". על פי החשד לווה הפרויקט לאורך שלביו, בתשלומי שוחד שנתנו באופן שיטתי לגורמים שונים בעיריית י-ם וברשויות ציבוריות אחרות, בסך כולל של מיליוני שקלים רבים, במטרה לאשר את התכנית ולהקל על היזמים בהוצאות נלוות.

מהחקירה עולה תמונה לפיה הליכי התכנון והאישור המורכבים של פרויקט "הולילנד" היו כרוכים במתן שוחד בסדר גודל של מיליוני שקלים לשורת עובדי ונבחרי ציבור בדרגים שונים במערכות השונות.

פרשת השחיתות במתחם הבנייה "הולילנד" שבירושלים, הוגדרה על ידי גורמים כפרשת השחיתות הגדולה ביותר בישראל, לאחר שעל פי החשד העבירו גורמים הקשורים לפרויקט עשרות מיליוני שקלים לבכירים בעיריית ירושלים על מנת שאלה יאשרו את בניית הפרויקט בקלות. היום נחשפות עדויות של גורמי הנדסה בעיר, ולהם ממש לא נוח עם ההחלטות שנאלצו לקבל בהנחתה.

אורי בן-אשר, ששימש באותה תקופה כמהנדס העירייה מתאר את הלחץ שהופעל עליהם. "זה הגיע לוועדה המקומית בלי הבדיקה שלנו", הוא אמר, והסביר כי ביקש מהקבלנים מודל של הבנייה המתוכננת במתחם, אך אלה פשוט התעלמו. "זה הגיע לוועדה המקומית בתהליך של המרצה, כנראה בעקבות דיבורים בין אהוד אולמרט, אז ראש העירייה, לאורי לופוליאנסקי, אז ראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה".

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

יאח"ה הציעו ללופוליאנסקי להפוך עד מדינה תמורת סגירת התיק נגדו

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר

אולמרט לפרקליטות: תאמו לי חקירה

גילויים חדשים בפרשת הולילנד

עצור נוסף ב"פרשת הולילנד": אביגדור קלנר

בכירים נעצרו בפרשת "הולילנד"