רגעי האימה וההשפלה של ניצול השואה: מטפלת סיעודית מאוקראינה חשודה בהתעללות ממושכת בקשיש בן 99 שבו טיפלה. חשדה של משפחתו התעורר לאחר שאשתו נפטרה - והוא ביקש שלא להישאר לבד עם המטפלת. מצלמות שהתקינו בביתו חשפו את מה שהתרחש שם. התמונות קשות לצפייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשלושה שבועות נפטרה אשתו של הקשיש, כמעט בן 100 - והוא נותר שעות ארוכות לבד במחיצת המטפלת. רק ביום א' השבוע - לאחר שהחלו לחשוד שמשהו אינו כשורה - התקינו בני המשפחה את מצלמות האבטחה שחשפו את המראות הקשים.

"רעדתי כולי, זו תחושה מאוד קשה. הזדעזעתי. היא באה עם נעל, הרביצה לו וירקה עליו. אבא היה אומר שהוא נאלץ ללכת לישון מוקדם וביקש שלא נשאיר אותו לבד כי הוא מפחד. כשהגעתי הביתה, צפיתי במכשיר הסלולרי שלי במה שמתרחש בבית ואז חשכו עיני. מיד הזעקתי את אחי ופנינו למשטרה", סיפרה מ', בתו של הקשיש. "לפני שבוע, ראיתי סימן כחול על היד שלו. בכל פעם שהוא רצה לקום ממיטתו הוא חטף מכות. היא החזיקה לו את הידיים ונתנה לו סטירות".

החשדות נגד המטפלת: התעללות בחסר ישע ותקיפה

עוד באותו הלילה, בביתו, מעט אחרי חצות, נעצרה המטפלת הסיעודית, מריה קמיט, עובדת זרה מאוקראינה. קצין מחלקת האלימות במשפחה בתחנת משטרת זבולון, פקד דרור פסקוביץ', הציג למטפלת את הסרטונים והטיח בה את החשדות - התעללות בחסר ישע ותקיפת הגורמת חבלה של ממש.

היום הובלה החשודה אזוקה להארכת מעצר שנייה בבית משפט השלום בקריות. עורכת הדין דינה רוב, פרקליטתה של המטפלת החשודה, טענה כי "מדובר באישה מבוגרת מאוד שלא מכירה את כותלי הכלא. היא מעולם לא עמדה במצב כזה, לא מבינה עברית וככל שידוע לנו לא הובא לה מתורגמן בזמן המעצר".

כבר בשבוע הבא צפויה פרקליטות מחוז חיפה להגיש כתב אישום חמור נגד קמיט. בני משפחתו של הקשיש מקווים כעת להתאושש ולהמשיך לתמוך בו, עוקבים מקרוב אחרי המטפלת הבאה. "אני מקווה שהוא שכח את הטראומה, כי הוא שוכח דברים", סיכמה בכאב בתו.