סוכנות תצפית
המתבצרים בקבר דוד | צילום: סוכנות תצפית

תקרית ביטחונית בירושלים, זמן קצר לפני הגעת האפיפיור פרנציסקוס: כ-150 צעירים הגיעו בשעות הלילה למתחם קבר דוד בירושלים והתעמו עם שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתקרית, שהתרחשה בסיום אירוע "מלווה מלכה" באזור הר ציון, החלו הצעירים להתפרע ולתקוף את השוטרים באמצעות אבנים ובקבוקים, ככל הנראה על מנת להביע את התנגדותם לביקור האפיפיור היום (א').

חלק מהמתפרעים אף נכנסו אל תוך מתחם הקבר והתבצרו בתוכו. במהלך האירוע, זעקו חלקם: "לא נשכח ולא נסלח על פשעי האינקוויזיציה ומסעי הצלב". מספר שוטרים נפצעו קל ונגרם נזק לניידת משטרה.

בתום האירוע, המשטרה עצרה 26 מפירי סדר ביניהם חייל שאיים בנשקו על שוטר, בניסיון למנוע מעצר של חברו. כוחות הביטחון פינו את המקום ופתחו בחקירת האירוע. 

המתבצרים מצידם דיווחו על חמישה פצועים קל כתוצאה מאלימות השוטרים. עוד" איתמר בן גביר, המייצג את חלק מהעצורים מטעם עמותת "חננו", טען כי המשטרה "התנהגה בברוטליות ואלימות נגד צעירים שביקשו למחות על פינוי קבר דוד בעת ביקור האפיפיור".

בן גביר הוסיף כי בית המשפט הורה למשטרה לאפשר מחאות כנגד ביקור האפיפיור במרחק של כ-150 מטרים, "אך לפתע מסתבר כי המשטרה מצפצפת על ההחלטה ומבקשת להשתיק את המחאה".