אביגדור ליברמן בבית המשפט העליון בירושלים (צילום: חדשות 2)
אביגדור ליברמן. החקירה שלא נגמרת | צילום: חדשות 2

התפתחות בחקירת תיקו של ח"כ אביגדור ליברמן. היחידה הארצית לחקירות הונאה עיכבה היום לחקירה 7 חשודים ביניהם בתו של ליברמן, מיכל ופרקליטו העו"ד יואב מני, הקשורים לפרשה הכוללת עבירות הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות נוספות.

המשטרה עצרה את החשודים לצורך חקירתם ובמקביל חיפשה בבתיהם והחרימה מסמכים הרלוונטיים לפרשה. חלק גדול מהמסמכים כבר נתפסו לפי שנה וחצי, אך אז לא יכלה המשטרה לעיין בהם עקב עתירות של החשודים לבתי המשפט. במשטרה יש רצון עז להתקדם בפרשה כמה שיותר מהר מאחר שבעבר חלק מהתיקים והעדויות נסגרו בגלל עינוי הדין.

החקירה הנוכחית נחקרת כבר קרוב ל-3 שנים דבר שהביא את ח"כ ליברמן להתרעם על הנזק הממושך שהפרשה גורמת לשמו. ליברמן דרש לא פעם להכריע בפרשה או לסגור את התיק. דרישה זו הגיעה גם לשעריו של בג"ץ.

באוגוסט 2008 נפרץ מחסום נוסף כאשר בית המשפט העליון איפשר את העיון במסמכים. חודש אחר כך חיקור דין בקפריסין הוביל לתפיסת אלפי מסמכים נוספים.

בית משפט מחוזי ת"א התייחס בעבר לפרשה כאשר דחה את אחת העתירות כנגד החקירה וכתב: "התמונה המצטיירת היא תמונה מדאיגה, המצביעה על מעורבות לכאורית של ליברמן, בתו במעשים שדבק בהם יותר מאשר גוון של פלילי".

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בתגובה:" אם זה לא היה כל כך רציני, זה היה מצחיק. הציבור הישראלי מספיק חכם להבין שחקירה שנמשכת כל כך הרבה שנים בדממה מוצאת לה ביטוי שבועיים לפני בחירות כשהמגמה מצביעה חד משמעית על התחזקותו של ליברמן".