הרוצח אלי כהן מסתתר בישראל
בלעדי: אלי כהן לא עזב את הארץ | צילום: חדשות 2

גורם רשמי המעורה בפרשת שחרורו של אלי כהן, שרצח את גרושתו קרול בתאילנד ונחת הבוקר בישראל, אמר הערב לחדשות 2 כי בניגוד לחלק מהפרסומים היום, הרוצח המשוחרר עדיין לא עזב את הארץ, הוא נמצא במקום מסתור ונפגש עם קרובי משפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בני משפחתו של אלי כהן המתינו היום בשדה התעופה בהתרגשות לחזרתו מתאילנד לאחר שקיבל חנינה מהמלך. גורם בסביבתו הקרובה סיפר לחדשות 2 על הדברים שסיפר לו כהן עם נחיתתו בנתב"ג. "עד הרגע האחרון לא האמנתי שאעלה על המטוס מתאילנד ויאפשרו לי לעזוב", אמר כהן למקורבו. "הייתי בטוח שכל שנייה ייכנסו שוטרים תאילנדים ויורידו אותי".

הרוצח המשוחרר הוסיף: "גם כשהמטוס המריא מבנגקוק לא האמנתי. אני יודע שקיבלתי מתנה מהמלך, אבל הייתי בטוח שמישהו במשטרת תאילנד ישנה את דעתו ויחזיר אותי לכלא. אני מתרגש שאני נמצא כאן. אני לא מתכוון בשום פנים ואופן לחזור ללוד".

הפליל עבריינים כבדים בתור סוכן סמוי

כהן היה בעבר עבריין מוכר, שאף היה יעד של המשטרה. בשלב כלשהו הוא חצה את הקווים, הפך לסוכן סמוי של המשטרה וכך הפליל עשרות עבריינים, ביניהם סוחרי סמים כבדים וחברים בארגוני פשיעה. במסגרת עבודתו כל משפחתו קיבלה הגנה מהמשטרה. נראה שכעת כהן מסתתר בארץ, כיוון שלא מעט עבריינים ופושעים עשויים לפגוע בו לאור שיתוף הפעולה עם השוטרים.

גורם המעורה בפרשה סיפר לחדשות 2: "אלי כהן חושש לחייו, הוא יודע שלא מעט גורמים בעולם התחתון מבקשים לסגור איתו חשבון ולפגוע בו. הוא יודע שיש עליו חוזה ולכן הוא לא מעוניין שיידעו שהוא בארץ". לדברי אותו גורם, בשל העובדה שכהן ירד למחתרת, מישהו מטעמו הפיץ מידע לפיו הוא הזמין טיסה לאוסטרליה.

לשאלת חדשות 2 באינטרנט האם אלי כהן עזב כבר את ישראל, השיבה הערב דוברת משרד הפנים: "אנחנו לא מוסרים פרטים ומידע על ישראלים שנכנסים לארץ או עוזבים אותה, אלא לרשויות המוסמכות לקבל מידע כזה על פי דין".

משפחתה של קרול כהן ז"ל: "הוא רוצח אותנו בפעם השנייה"

"היום כשהוא נוחת ורואה את המשפחה זה לרצוח אותנו בפעם השנייה" - כך אמרה דודתה של קרול כהן ז"ל בתגובה לשובו ארצה של אלי כהן, הישראלי שרצח את אשתו בתאילנד ב-2004, ביתר את גופתה והשליך אותה לנהר.

במשפחתה של הנרצחת מאמינים כי כהן לא יישאר בארץ יותר מ-24 שעות. "אין סיכוי שהוא יישאר בישראל, הוא צריך להיות מטורף כדי להישאר פה", סיפרה היום לחדשות 2 באינטרנט שמחה אסייג, דודתה של קרול. "נתנו לו אזרחות אוסטרלית, והוא לא יהיה כאן יותר - אף אחד לא ירצה לקבל אותו אחרי מה שהוא עשה".

עם קבלת ההודעה על חזרתו, במשפחה הביעו זעם על התנהלות רשויות החוק בישראל, לאחר שכהן קיבל חנינה בנובמבר האחרון ממלך תאילנד. במשפחה לא קיבלו הודעה רשמית על חזרתו, ורק עורכת דין שהייתה בקשר עם המשפחה הודיעה לאמה. "שמעתי את אחותי נחנקת ובוכה", הוסיפה אסייג, שאמרה כי היה ידוע שהוא יחזור בקרוב.

ביתר גופתה וזרק אותה לנהר

הבעל הרוצח ריצה רק 8 שנות מאסר מתוך 150 השנים שנגזרו עליו, לאחר שכהן רצח את אשתו קרול במהלך חופשה בבנגקוק. השניים התגרשו לאחר שכהן החליט שברצונו לעבור לחיות באוסטרליה. לאחר מספר חודשים נפגשו השניים בתאילנד לבקשת כהן. מספר ימים לאחר הפגישה התברר כי במהלכה הוא ביתר את גופתה לחלקים וזרק אותם למזוודה לנהר.

בית המשפט בתאילנד החליט אז שלא לגזור על כהן גזר דין מוות לאחר שהשופטים השתכנעו שהוא ביצע את הרצח שלא בכוונת תחילה. כעת הוא שב לישראל כאדם חף מפשע, בהתאם לחוק.

"משפחת הקורבן שקופה בעיני הרשויות"

"לא ניתן הדין בגין רצח מתוכנן, חריג באכזריותו ולא נעשה דבר על מנת למנוע את כניסת הרוצח לארץ. הרשויות אינן נוקפות אצבע על מנת להפחית מעיוות הדין", הדגישה בתגובה לחזרתו ארצה עו"ד דיקלה טוטיאן זייד, יו"רית משותפת של מרכז נגה לנפגעי עבירה.

לדבריה, עד רגע זה אף גורם רשמי לא מצא לנכון לדבר עם משפחת הקורבן: "זה מאוד מצער להיווכח עד משפחת הקורבן שקופה בעיני הרשויות ומשוללת זכויות. לא ייתכן שמידע שכל כך אקוטי ומהותי למשפחת הנרצחת, יגיע אליה דרך כלי התקשורת ושאף גורם רשמי, על אף הפניות המרובות של המשפחה ושל מרכז נגה, לא יטרח ליצור קשר עם המשפחה".