האם לופוליאנסקי יהפוך לעד מדינה? היחידה לחקירות הונאה של המשטרה הציעה לראש עיריית ירושלים בעבר אורי לופוליאנסקי להפוך לעד מדינה בתמורה לסגירת התיק נגדו, כך פרסם הערב אתר "כיכר השבת". כזכור לופוליאנסקי נעצר בחשד לקבלת שוחד בסך מיליוני שקלים בפרשת הולילנד בעת שכיהן בתפקיד ראש העיר וסגן ראש העיר.

על פי הפרסום בראשית השבוע הגיעו לביתו של לופליאנסקי שורת חוקרים וחקרו אותו ביסודיות. לדברי מקורבים לפרשה, היתה זו חקירה קשה ולופוליאנסקי התקשה להשיב על מרבית השאלות.

בשלב מסוים הוא נשבר, ועל פי העדויות החוקרים ניצלו את המצב והציעו לו לשמש כעד מדינה נגד החשוד המרכזי בתיק - א.א, בתמורה לסגירת התיק נגדו.

"החוקרים שיחקו על המצפון של לופליאנסקי והצליחו בסופו של דבר לשבור אותו", סיפר גורם המעורב בתיק. נכון לשלב הזה, לא ברור האם אורי לופליאנסקי החליט להענות להצעה המפתה.

 החשד: קיבל שוחד של מיליוני שקלים 

_OBJ

מוקדם יותר הערב הותר לפרסום כי ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי נעצר בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בהולילנד. המעצר הזה לא הפתיע את החשוד והיה צפוי. מוקד החקירה עובר עכשיו מנותני השוחד למקבלי השוחד. מדובר בבכירים לשעבר בעיריית ירושלים ובבכירים במנהל מקרקעי ישראל. המעצר היום יוכל לשפוך אור בקרב החוקרים על ההתפתחות של הפרשה.

לפי החשד, אורי לופוליאנסקי קיבל הן בתפקידו כסגן ראש העיר ויושב ראש הוועדה לתכנון והן בתפקידו כראש עיריית ירושלים, כספים שהוסבו לתשלומי תרומות ליד שרה המוערכים במיליוני שקלים.

בנוסף לופוליאנסקי חשוד שקיבל לידיו 30 אלף דולרים אותם העביר לפעילים שעסקו בקידומו לתפקיד ראש עיריית ירושלים. בתמורה לכספים האלה, לופליאנסקי חשוד שסייע ליזמים שעמדו מאחורי פרויקט "הולילינד" בירושלים וחסך להם מיליוני שקלים.

עם הגעתו למעצר, לופוליאנסקי נראה מחויך ולא הביע שום חשש. בשיחה קצרה שקיים עם העיתונאים אמר כי הוא לא חושש מהטענות שהועלו נגדו. מנגד, מקורביו של ראש העיר לשעבר אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי הם קיבלו בהלם את המעצר וכי הם קושרים בין שובו של אולמרט לישראל לבין מעצרו של לופוליאנסקי.

אולמרט ישוב לארץ כבר הלילה

_OBJ

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ששמו נקשר בפרשת הולילנד, החליט לקצר את שהותו בחו"ל וינחת לפנות בוקר בישראל. עדיין לא ידוע אם המשטרה מתכוונת לעצור את אולמרט לחקירה כשישוב.

בהודעה שפורסמה היום מטעמו נכתב: "נוכח הפרסומים בימים האחרונים, שרק הולכים וגוברים, לפיהם המשטרה מעוניינת לחקור את אולמרט לגבי מעורבותו כביכול בפרשת הולילנד, החליט אולמרט לקצר את נסיעתו. כולנו כבר ראינו כיצד כותרות גדולות ונחרצות בתחילתה של חקירה משתנות מקצה לקצה לאחר זמן, כאשר העובדות האמיתיות מתחילות להתברר".

"תאמו לי חקירה"

לפני שלושה ימים שלח אולמרט לפרקליטות מכתב באמצעות עורך דינו אלי זהר. במכתב הוא ביקש לתאם עבור אולמרט הגעה לחקירה. במכתב ציין זהר כי אולמרט דוחה את ההאשמות מכל וכל.

"בימים האחרונים שורבב שמו של מר אולמרט לחקירה המתנהלת על ידי משטרת ישראל, אשר אודותיה דווח בהרחבה בכלי התקשורת", נכתב במכתב לפרקליטות. "מר אולמרט דוחה מכל וכל את ההאשמות המרומזות המיוחסות לפעילותו בעניינים שונים נשוא החקירה, שהודלפו לכלי התקשורת".

"כדי למנוע כל אי הבנה, אבקש להודיעך כי עם שובו מחו"ל יגיע מר אולמרט לכל חקירה אם יתבקש לכך, כפי שעשה פעמים רבות, הן כראש ממשלה והן לאחר מכן", כותב זהר וממשיך: "אעריך אם תמצא לנכון לתאם עמי הגעת אולמרט לחקירה, כפי שנהוג היה בעבר".

שחיתות בהולילנד - הסיקור המלא:

פרשת הולילנד: אורי לופוליאנסקי נעצר

בעקבות הולילנד: אולמרט ישוב לארץ לפנות בוקר

אולמרט לפרקליטות: תאמו לי חקירה

גילויים חדשים בפרשת הולילנד

עצור נוסף ב"פרשת הולילנד": אביגדור קלנר

בכירים נעצרו בפרשת "הולילנד"