עירית דורון לא האמינה שהיא תצא בחיים מהאש שאחזה בה בתחנת הדלק לפני כשנה וחצי. היא נכוותה בכל הגוף, אושפזה לתקופה ארוכה, איבדה את השמיעה והיום, אחרי יותר משנה, היא יכולה סוף סוף לצעוד אפילו בלי הליכון.

במשטרת נהריה סיימו לאחרונה את חקירת השריפה בתחנת הדלק. היום אנחנו מפרסמים לראשונה כי פרקליטות מחוז חיפה מתכוונת להגיש כתבי אישום נגד שבעה עובדים של חברת דלק. העבירות שיופיעו בכתב האישום הן גרימת חבלה וגרימת שריפה ברשלנות. העונש הצפוי: עד שלוש שנות מאסר.

זה קרה בדרך הביתה לקיבוץ אילות כשעירית עצרה רגע לתדלק. אבל הצינור היה קרוע, הדלק נשפך מלמעלה ובתוך שניות היא והמכונית החלו לעלות באש. "מסתבר שהם ידעו", אומרת עירית. "אם הם רק היו שמים שלט 'משאבה לא פעילה' לא הייתי כאן בכלל היום".

"כל העור שלי התקלף והסוליה בנעל נמסה"

"צרחתי כמו משוגעת, הנעליים שלי נדלקו, בערו, כל הסולייה נמסה", סיפרה עירית על רגעי האימה שאחזה בה אז בתחנת הדלק. "אנשים ניסו להרגיע אותי אבל ראיתי את כל העור מקולף". רק בהמשך התברר גודל המחדל של עובדי חברת "דלק".

על פי כתב האישום הם ידעו שמכונית קודמת קרעה את הצינור, אבל לא טרחו להחליף את שסתום הבטיחות. אבל מה שיותר חמור מכך הוא שהם לא דיווחו על האירוע ולא השביתו את אותה משאבה. בין הנאשמים יהיה גם מנהל בכיר בחברת "דלק", ועד שהמשפט יחל עירית תמשיך בהליך שיקום איטי וקשה, אבל עם כיוון ברור: לחזור לעצמה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק