בית משפט השלום בירושלים האריך היום (ד') בשמונה ימים את מעצרו של טדסה גטהון, בן 50, החשוד בביצוע הרצח הכפול בירושלים אתמול. "קיים חשד סביר ואף למעלה מכך שהחשוד ביצע את המיוחס לו", נקבע בבית המשפט. בנוסף החליט השופט לשלוח את החשוד לבדיקה פסיכיאטרית למרות התנגדות המשטרה, שם ייבדק אם הוא כשיר לעמוד לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיון סיפר נציג המשטרה כי גטהון הודה כי הוא ירה בעו"ד נתן ז'ורנו ובתו ימית. עוד טוענים במשטרה כי הקורבן לא היה חייב כסף לחשוד. בחקירתו הוא סיפר בצורה ברורה על השתלשלות האירועים עד לרגע הירי. לטענתו, בזמן הירי הוא "ראה חושך".

במשטרה טוענים שמספר היריות הרב בשני הנרצחים מבטא למעשה הוצאה להורג. לעמדתם, אין בתיק החקירה כל בדל של בעיה נפשית, בניגוד לטענתו של גטהון. נציג המשטרה טען בדיון כי החשוד סיפק את הגרסה לאי שפיות רק לאחר שהתייעץ עם עורך דינו.

נתן ז'ורנו ז
עו"ד נתן ז'ורנו | צילום: המשפחה

עו"ד דוד ברהום המייצג את החשוד דחה את טענות המשטרה בנוגע לשפיותו של גטהון. הוא הציג סיכום של התחנה לבריאות הנפש במעלה אדומים שטיפלה בו לפני כשנה שכלל התרשמות של פסיכיאטר. "טיפול בתחנה לבריאות הנפש היא עילה לבדוק את כשירותו", אמר עו"ד ברהום.

כבר אתמול, שעות ספורות לאחר הרצח, שיחזר המאבטח החשוד את מעשיו בפני המשטרה. החשוד, שעובד כמאבטח בכותל, היה לקוח של עו"ד ז'ורנו וירה בו ככל הנראה על רקע סכסוך כספי סביב סכום של 5,000 שקלים. 

ימית ז'ורנו ז
ימית ז'ורנו | צילום:

במחאה על הרצח, שבתו הבוקר למשך שעה עורכי הדין ברחבי הארץ, בהתאם לקריאתו של יושב ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, ובכך נדחה גם הדיון בהארכת מעצרו של המאבטח החשוד בכשעה. מנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר אמר אמש כי "מערכת המשפט מרכינה ראשה ומשתתפת באבלה של משפחת ז'ורנו ומביעה זעזוע מהרצח בירושלים של עורך דין נתן ז'ורנו ובתו ימית ז"ל".

רצח כפול בירושלים - הסיקור המלא:

המאבטח החשוד ברצח: "ראיתי חושך, לא באתי לרצוח"

השוטר שנטרל את היורה: "הוא היה קר רוח, כאילו לא עשה דבר"

רצח כפול בירושלים - מאבטח ירה למוות באבו ובתו