קנאביס רפואי (ארכיון)
סמים בנייד, אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

האפליקציה הפופולארית בעולם בשירות עבריינים צעירים: עשרות נערים מאזור ירושלים נהגו לרכוש קנאביס וחשיש באמצעות קבוצת וואטסאפ שאותה הקימו שלושה חשודים בסחר ואספקת סמים - כך העלתה חקירה סמויה שניהלה היחידה המרכזית של משטרת ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר הפכה החקירה שהחלה כבר לפני חודש לגלויה, כשבלשי היחידה עצרו את שלושת הקטינים שתפעלו את הקבוצה. השלושה, בני 17.5-18, תושבי ישובים סמוכים לבירה, חשודים כי נהגו למכור את הסמים האסורים לתלמידי תיכון בכיתות י'-י"ב באזור הבירה.

על פי החשד, מנהל הקבוצה, החשוד המרכזי בסחר ואספקת הסמים, היה נוהג להפיץ בקבוצה כי הוא עומד לקבל אספקה חדשה של סמים באמצעות שמות הקוד "סרטים" או "חצילים". התלמידים היו מגיעים אליו הביתה או נפגשים עמו באירועים חברתיים ורוכשים את הסמים.

מתחזים בווטסאפ
האפליקציה בשירות עבריינים, אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

במסגרת החקירה, תושאלו בימים האחרונים עשרות תלמידים, שהודו כי השתמשו בחודשים האחרונים בסמים אשר סיפקו החשודים, בעשרות ואף במאות הזדמנויות שונות - בטיולים שנתיים, במסיבות ובאירועים חברתיים.

התלמידים שהודו בשימוש בסמים נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים. שלושת החשודים המרכזיים אינם משתפים פעולה עם המשטרה, והם הובאו בשעות הצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.