נחמן אינשין, החשוד כי רצח את בתו פרומה בת ה-8 חודשים ביום חמישי האחרון בשכונת שמואל הנביא ירושלים, שחזר בצהריים את האירוע בפני החוקרים. "הייתי בסערת רגשות בימים שלפני הרצח", סיפר לשוטרים.

במשך כחצי שעה סיפר והדגים האב בן ה-23 כיצד הכה וחנק את הפעוטה בזעם, לאחר ויכוח שפרץ בינו לבין רעייתו. ביום חמישי הקרוב תבקש המשטרה מבית משפט השלום בירושלים להאריך שוב את מעצרו של אינשין, שטרם עבר בדיקה פסיכיטארית. גורמים בפרקליטות אומרים כי ייתכן וכתב אישום יוגש נגדו כבר באותו היום.

שיחזור הרצח בירושלים
האב החשוד ברצח, היום בשחזור | צילום: חדשות 2

על פי החשד, נחמן אינשין בן ה-23 הכה למוות את התינוקת לאחר ריב עם רעייתו בשכונת שמואל הנביא בבירה. על גופת הפעוטה נמצאו סימני נשיכה ואלימות. ביום חמישי בלילה הוזעקו כוחות משטרה לדירת המשפחה, לאחר ששכנים דיווחו על צעקות חזקות מהמקום. "שמעתי זעקות: 'הוא הורג אותה, הוא הורג אותה'", סיפר עד ראייה. ככל הנראה הוויכוח בין אינשין לאשתו גלש לפסים אלימים במיוחד, והאם שחששה לחייה נמלטה מהדירה כשהיא מותירה את האב עם בתם בת השמונה חודשים.

לאחר צאתה מהדירה, הזעיקה האם את המשטרה מתוך חשש לחיי בתה. כוחות משטרה שהגיעו למקום פרצו לדירה וחילצו את הפעוטה כשהיא במצב אנוש וסובלת מחבלות קשות ומנשיכות בכל חלקי גופה. צוות של מגן אדום פינה את הילדה לבית החולים "ביקור חולים" בעיר, אולם הפגיעה החמורה בפעוטה לא הותירה לה סיכוי רב ומותה נקבע בבית החולים.

אחותה בת ה-4 של התינוקת נכחה בדירה

"כשהגענו למקום בעקבות פגיעה של פעוטה בשכונת שמואל הנביא, נכחו במקום כוחות משטרה גדולים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ארז גתי, פרמדיק של מגן דוד אדום. "זיהינו שהפעוטה פגועה בכל חלקי גופה וגולגולתה פגועה בצורה קשה. הפגיעה בהחלט לא נראית כתאונה, אלא כפגיעה מתמשכת, אך מוקדם להעריך מבחינתו כיצד הדבר נגרם".

האב הוא אברך צעיר בשנות העשרים המוקדמות לחייו, ואלו הם נישואיו השניים. בתו מנישואיו הראשונים בת הארבע הייתה באותה עת בדירה, אולם היא לא נפגעה. האב החשוד ידוע כמעורער בנפשו ועקב כך הוא אף נוטל תרופות. במשטרה מספרים שהאיש היה מעורב באירועים נוספים בעבר של אלימות בתוך המשפחה.

תושבי השכונה ששמעו את ההתרחשות מיהרו לצאת לרחוב והתקהלו סמוך לבית שבו שהתה התינוקת. לדברי הפרמדיק, בעקבות ההמולה נאלצו אנשי מגן דוד אדום לפנות אותה במהירות לבית החולים, אך הדרמה נמשכה גם שם. עשרות חרדים הגיעו לבית החולים "ביקור חולים" בדרישה לפתוח את המקום ולמנוע את נתיחת גופתה של הפעוטה. המשטרה עצרה שני חרדים בעקבות ההתפרעויות.