הפגנה של תומכי הרב אברג'ל
הפגנת חסידי הרב, היום | צילום: חדשות 2

המשטרה החליטה לשחרר את הרב יורם אברג'ל, שנעצר בחשד לסחיטה באיומים במהלך מערכת הבחירות בנתיבות, למעצר בית שאותו ירצה הרחק מעירו. עוד בטרם שוחרר, הוא נחקר פעם נוספת על ידי חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחוץ למשרדי החקירה בלוד המתינו לרב מאות מחסידיו שקיבלו אותו בתרועות. עוד קודם לכן מתחו המפגינים ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה במהלך החקירה. "אנחנו לא מבינים בשביל מה היה צריך לעצור אותו", אמרו. "מדובר בקרב בין חצרות רבנים שהמשטרה נפלה בו".

בעקבות מעצרו של הרב הפגינו חסידיו בכניסה של עירו, הבעירו צמיגים וחסמו את כביש הגישה לעיר. בשל החשש מאפשרות של שיבוש הליכי משפט וגם מתסיסה ציבורית, הוחלט במשטרה כי הוא ישהה ב-15 הימים הבאים במעצר בית בגבעת שמואל בביתו של אחד ממקורביו.

פרקליטו של הרב, עו"ד מנחם רובינשטיין, הביע תקווה כי החשדות נגד מרשו יתבררו בימים הקרובים כלא כלום. "ביקשנו מהיחידה החוקרת לקצר את זמן ההרחקה מנתיבות", אמר עורך הדין. "אני מניח שהחקירה תסתיים במהרה וישחררו לחלוטין את הרב".

הרב יורם אברג'ל | ארכיון
הרב אברג'יל, ארכיון | צילום: Mendy Hechtman/Flash90

מעצר הרב: חשד לקשרים עם שלום דומרני

הרב אברג'ל נעצר בשבוע שעבר במסגרת חקירת החשד לפרשת סחיטה באיומים במהלך מערכת הבחירות לראשות העיר נתיבות. הרב אברג'ל הוא מקורבם של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, שנעצר יחד עם שישה מאנשיו במסגרת החקירה, ושל ראש העיר יחיאל זוהר שניצח בבחירות. הוא נחשב ליריבו של הרב יעקב איפרגן המכונה "רנטגן".

"דומרני שוחח איתי על האפשרות לעשות שלום עם הרב אברג'ל", סיפר הרב איפרגן לחוקרים. "אמרתי לו שאין סכסוך ואנחנו בכלל חברים". לטענת "הרנטגן", לא ברור כיצד הגיעו החוקרים למסקנה כי דומרני סחט אותו. "אני לא מבין איך המשטרה הבינה כך את הדברים", הדגיש הרב , "אף אחד לא איים עליי". במשטרה חוששים כי איפרגן חושש להפליל את דומרני ומסרב לספר את מה שבאמת אירע ביום הבחירות.

בתחילת השבוע נעצר העבריין הבכיר שלום דומרני, יחד עם שישה מאנשיו, בחשד שהיו מעורבים בניסיון להטיית תוצאות הבחירות לראשות העיר נתיבות. לאחר מכן נעצר הרב אברג'ל, שעל פי החשד מקורב לדומרני וליחיאל זוהר שנבחר לתפקיד ראש העיר.