12:00 בצהריים, מתחם חברת השכרת הרכב אלבר בפתח תקווה, שלשום. זה נראה כמו עוד יום שגרתי בעבודה - העובדים ממתינים ללקוחות. אבל שום דבר לא הכין אותם למה שעתיד להתרחש בדקות הבאות.

שוהה בלתי חוקי מתפרץ אל הסניף חמוש במברג ומנסה לדקור את אריק, מנהל הסניף. למזלו של אריק, הוא מצליח להתרחק ממנו בשנייה האחרונה. השודד הנחוש נוטל מהדלפק מעטפה ובה צרור מפתחות של מכונית, תוך שהוא מאיים לדקור את כולם אם לא ישתפו איתו פעולה.

אריק מתעשת ואיכשהו מצליח לדחוק את הדוקר החוצה. שני העובדים האחרים נותרים המומים ומבוהלים. הם נועלים את הדלת וממתינים לסיוע. לקוחות שהיו שם נבהלים ומזעיקים את המשטרה.

וכך זה נשמע בשיחת הטלפון עם המשטרה:

אזרח: "משטרה?"
מוקד: "כן".
אזרח: "תשמע אני מדבר מרחוב מפלסים... מסתובב פה מישהו נכנס עם סכין, איזה שיכור, מנסה פה לדקור אנשים... זריז זריז הוא מסתובב פה".
מוקד: "תישאר על הקו".
אזרח: "הוא מנסה להיכנס למשרד, הנה הוא שובר את השמשה".

"אמרתי, אם הוא ייצא עם רכב הוא יכול לדרוס כל בן אדם בחוץ וכבר התחלתי לחשוב מה יקרה בחוץ", אומר מנהל הסניף. אבל הסיוט של העובדים לא נגמר כאן. החשוד נכנס לאחת המכוניות בעזרת המפתח שגנב ומתחיל לדהור איתה אל מחוץ למתחם.

הנה עוד שיחה בין אזרחים למשטרה:

אזרח 1: "אני דורס אותו".
אזרח 2: "מה דורס אותו, אתה נורמלי?... הוא גורם נזק למכוניות פה. הוא כמעט דקר את מנהל הסניף, הוא ברח".
מוקד: "הוא ברח עכשיו? לאן הוא ברח?"
אזרח 2: "לא, לא, הוא עדיין בתוך המתחם... הנה הוא נכנס לאיזה אוטו".

בשלב מסוים הפורץ מאבד שליטה ומתנגש במכוניות שחנו מחוץ למתחם. כאן נכנס לתמונה השוטר ארז בן-דויד שעבר במקרה בסביבה. בשלב מסוים קולט החשוד שהשוטר חסם לו את הכביש ורודף אחריו אז הוא מחליט לעבור לנתיב הנגדי וממש כאן בצומת הזה משתלט על מכונית שעצרה ברמזור. שני הנוסעים שהיו בה נמלטים מהמקום בבהלה.

אתמול החליט בית המשפט שהחשוד מהדי סריס משכם מסוכן לציבור והאריך את מעצרו בשישה ימים. בסניף אלבר כבר עסקים כרגיל, אבל העובדים שם מתקשים לשכוח את הסיוט שהעביר אותם מי שנראה תחילה כלקוח תמים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק