"הרגתי את אשתי, בואו מהר", כך סיפר בקור רוח מרדכי חי שהואשם ברצח אשתו, אלסי לגונדאי, ילידת הפיליפינים, למוקדן המשטרה דקות לאחר המעשה. חי, הורשע גם ברצח אשתו הראשונה לפני כ-21 שנים. כתב האישום נגד חי, תושב הרצליה בן 65, הוגש לפני כשלושה שבועות, והיום נחשפות הקלטות השיחות שנערכו בינו לבין מוקדני המשטרה, בהן דיווח כי רצח את לגונדאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משיחות הטלפון שקיים מרדכי חי עם מוקדני המשטרה עולה כי בתחילה, התקשו להאמין כי הוא אכן מדווח שרצח את אשתו. "אני הרגתי את אשתי, אני מבקש דחוף לבוא לרחוב חברון 3 קומה 1", קרא לעבר המוקדן - וזה ענה לו: "אני מקווה שאתה לא עובד עלינו".

לאחר מכן, התקשר חי פעם נוספת למוקד 100 של משטרת ישראל ודיווח בשנית על הרצח. גם במקרה זה התקשה המוקדן להאמין. "הניידת בדרך אליך" אמר לו בתום השיחה, וחתם בשאלה "מדוע עשית את זה?"

זירת הרצח, ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח, ארכיון | צילום: חדשות 2

רצח בפעם השנייה בהפרש של 21 שנים

לפני כשלושה שבועות הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד חי, בגין רצח אשתו בדקירות סכין, זאת לאחר שרצח את אשתו הראשונה לפני כ-21 שנים.

אין תמונה
עו"ד ניר אלפסה

בדיקה פסיכיאטרית שנערכה לו במקרה הקודם קבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין, אך לאחר מכן קבע בית המשפט כי הוא מודע למעשיו, מביע חרטה והוא כשיר לעמוד לדין. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים בעניינו.

בתיאור מעשה הזוועה שבו נאשם חי נכתב, כי בשל חשד שהתעורר בקרבו לגבי מידת אמינותה של אשתו כלפיו, ולפיו היא "מתרועעת עם זרים", גמלה בליבו ההחלטה להרגה. מהאישום עולה עוד, כי במהלך האירוע נטל הנאשם סכין ו"לא חדל מלדקור את רעייתו עד שנפחה את נשמתה".

עו"ד ניר אלפסה, פרקליטו של הנאשם, גונן על מרשו ואמר: "גם אם אדם מתקשר בצורה נורמטיבית ומדווח על שביצע בזה הרגע רצח כלפי קורבן העבירה, אין בכך לגרוע מהאפשרות שהוא ביצע את הרצח במצב פסיכוטי לגמרי. הדברים דומים, כמעט באופן מובהק, למקרה שהתרחש לפני 20 שנה והתוצאה הייתה אי כשירות".