אחרי שחשף הבוקר את שמו, נעצר ונחקר במשך שעות ארוכות - הזמר אייל גולן, החשוד בבעילה בהסכמה של שתי קטינות והדחתן לשימוש בסמים, שוחרר הערב (ד') למעצר בית בן 5 ימים. גולן לא מסר הצהרה לעיתונאים הרבים שהמתינו לו, אך גורמים המקורבים לחקירה מעריכים היום כי התיק נגדו רעוע וכי לא ניתן יהיה להגיש נגדו כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההערכה היא כי אין די ראיות בתיק מתבססת על גורמים המקורבים לחקירה, שטוענים כי למשטרה אין את היכולת להביא להארכת מעצרו של הזמר, ולכן גם לא להגיש נגדו כתב אישום. לדברי הגורמים, "גולן וחבריו נחקרים על תרבות בילויים נוראית, הם לא ייצאו מפה מנצחים גדולים. המחלוקת היא האם הם ידעו על גילן של הנערות, אך יהיה קשה להוכיח את זה".

דבריו של גורם המקורב לחקירה
דבריו של גורם המקורב לחקירה | צילום:

גולן נשאל היום בחקירתו האם קיים יחסי מין עם ארבע נערות שהעידו בפרשה, וכך ענה: "מה קרה לכם? קיימיתי יחסי מין עם יותר מ-40, אין סוף צעירות. אבל חס וחלילה - תמיד הקפדתי על הגיל".

למרות שחרורו הצפוי של גולן, אביו שבעיני המשטרה הוא החשוד המרכזי בפרשה, צפוי להישאר במעצר, ומחר יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט. "נגיע מחר לדיון, נראה את הנימוקים ונקווה שהשופט לא יאשר את הקשה שנראית לי תמוהה", אמר עו"ד, שרון קינן, עורך דינו של האב, ששמו עדיין אסור לפרסום.

"החוקרים הטיחו בו האשמות שונות, הוא שיתף עימם פעולה ומסר את גרסתו וכמובן הכחיש הכל", הוסיף עו"ד קינן. "מצבו הנפשי לא קל, זאת סיטואציה לא קלה, נקווה שיהיה בסדר".

מאור אדרי אינו הזמר השני : "קישורו לפרשה מיותר מלכתחילה" 

בתוך כך, הזמר מאור אדרי העיד אף הוא בפרשה ולאחר מכן שוחרר לביתו. "מאור זומן והגיע בכוחות עצמו לחקירה שהייתה קצרה מאוד. הוא שוחרר לאחר שנשאל על אירועים שבהם נכח. זימונו וקישורו לאירוע היה מיותר מלכתחילה", הדגישה פרקליטתו של אדרי, עו"ד טלי חזום.

העיד במשטרה, מאור אדרי
העיד במשטרה, מאור אדרי | צילום: חדשות 2

הבוקר בעקבות התייעצות עם פרקליטיו ואיש יחסי הציבור שלו, רני רהב, החליט גולן להיחשף, למרות צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה. בכך שמו קץ לפארסה שבה נמנעו כלי התקשורת לנקוב בשמו של גולן - למרות שהרשת געשה וסערה בימים שמאז פרסום דבר החקירה.

גולן, כנראה הזמר המצליח ביותר בישראל, התייצב הבוקר לראשונה לחקירה כדי להתמודד פנים מול פנים עם החשדות נגדו. "אני הולך עם האמת שלי, אני לא לחוץ ומשתף פעולה עם המשטרה", אמר למקורביו.

אביו של גולן ויחצ"ן המסיבות שלו חשודים כל אחד בבעילה אסורה בהסכמה ובהדחה לשימוש בסמים. איש תקשורת בכיר, המקורב לזמר המפורסם, חשוד במקרה אחד של בעילה אסורה בהסכמה.

נהגו ועוזרו של גולן חשוד בביצוע מעשה מגונה ובהדחה לשימוש בסמים. זמר נוסף חשוד כי השתתף והיה מעורב בחלק מהאירועים המדוברים. התנאי לעבירת בעילה אסורה בהסכמה הוא שהנערה תהיה בת פחות מ-16. עבירת הדחה לשימוש בסמים מתקיימת כאשר צורכי הסם הם בני פחות מ-18.

הבוקר, בעקבות התפוצצות הפרשה, הודיעו זכיינית ערוץ 2 "קשת" ואייל גולן כי קיבלו החלטה משותפת, שלפיה השתתפותו בתכנית "הכוכב הבא" תושעה עד להודעה חדשה. כמו כן הוחלט על השעיית הפקת העונה הרביעית של התוכנית "אייל גולן קורא לך" שהייתה צפויה לעלות בחודשים הקרובים.

פרשת הזמרים והקטינות - הסיקור המלא:

הזמר מפרשת הקטינות: אייל גולן

קשת ואייל גולן החליטו על השעייתו מה"כוכב הבא"

המפכ"ל על פרשת הזמנים והקטינה: "להתאזר בסבלנות"

בת 16 סיפרה לאמה: "הזמר ניסה לשכב איתי, לא רציתי"

מסתמן: המשטרה לא תגבש אישום נגד הזמר השני

אביו של הזמר המפורסם: "חיים כרגיל"