מטריד דרך הוידאו
עכשיו גם בפלאפון ילדינו חשופים לסכנות | צילום: Chutima Chaochaiya, Shutterstock

התעללות מינית - דור 3.5: הורים מודאגים רבים קונים לילדיהם מכשירי טלפון סלולרי על מנת שיוכלו תמיד לדעת בדיוק היכן הם נמצאים בכל זמן נתון, ולפקח עליהם על מנת שלא יאונה להם רע. ואולם, מחקירה המתנהלת בימים אלו במשטרת ראש העין, נראה שאפילו השימוש בטלפון הנייד של ילדינו אינו כבר בטוח כבעבר.

לפני כשלושה ימים הגישו הוריה של ילדה בת 12 תלונה במשטרת ראש העין, לפיה התקשר אליה אדם צעיר אותו טענה כי אינה מכירה, ואמר לה: "אני מכיר אותך, את חמודה". בזמן שהשניים מנהלים שיחת וידאו, החל הצעיר לשפשף את ידיו על מכנסיו ולאונן, וכל זאת בזמן שהנערה צופה במעשיו.

הנערה המבוהלת פנתה מייד להוריה, ואלו החליטו להגיש מייד תלונה במשטרה. בבדיקה ראשונית שערכו החוקרים, ובהצלבת נתונים עלה כי תלונה זהה הוגשה כמה ימים קודם לכן במשטרת רחובות. בהליך מהיר של המשטרה אותר צעיר בשנות ה-20 לחייו מכפר קאסם, ללא עבר פלילי, שמייד קשר עצמו לשני המקרים, וטען כי הוא אינו שולט בעצמו. בחלק מהמקרים טען כי הגיע גם לפורקן במהלך השיחה.

"לשם כמו משה הוא לא היה מתקשר"

בחקירתו התברר כי הוא היה נוהג להתקשר לשירותי המודיעין של חברות הסלולר, ובאמצעותם מאתר שמות, שנשמעו לו כמו שמות המתאימים לילדים צעירים. "למישהו עם שם כמו משה הוא לא היה מתקשר, אך לשם כמו אביב או שמות צעירים אחרים, הוא כן היה מתקשר ומנסה לנהל עימם שיחות וידאו", סיפר היום איקו שחר, סגן מפקד תחנת ראש העין.

הצעיר ממשיך לשהות במעצר ולהיחקר. היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק