העבריין הבכיר עמיר מולנר לא נמצא בארץ כבר חצי שנה. הסיבה: הוא חושש שתיעוד של מצלמות אבטחה יהפוך לכתב אישום שישלח אותו למספר שנים בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הנאשמים פעלו כחבורה אחת", נכתב בכתב אישום שכבר הוגש לפני חצי שנה נגד העבריינים הנוספים המופיעים בתיעוד. מצלמות האבטחה תיעדו אותם מגיעים חמושים באקדח לבניין ברמת גן שבו גר אחד מהם.

אחריהם הגיע למקום מולנר מלווה במאבטחים כשבידיו אפוד מגן. דקות אחר כך הוא עזב את הבניין ללא אפוד המגן. אחריו יצאו העבריינים מהבניין, אחד מהם עם אקדח שלוף בידו. באותו הלילה הם ניסו לפגוע במצלמות האבטחה בבניין.

למשטרה לא ברור ממי חששו העבריינים או במי ניסו לפגוע, אך כתב האישום מייחס להם עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת נשק. מולנר, לטענת המשטרה, יצא מהארץ עוד באותו היום, מיד כשחבריו נעצרו. בכתב האישום נכתב כי יחד עם מולנר קשרו הנאשמים קשר לפגוע באלמוני.

אחד הנאשמים מחזיק אקדח
אחד הנאשמים מחזיק אקדח | צילום: חדשות 2

עורך דינו של מולנר: "אין לו קשר לאירוע"

בחודש שעבר הגיעו פרקליטי הנאשמים להסדר עם הפרקליטות, וההישג הכי משמעותי שלהם הוא השמטת שמו של מולנר מכתב האישום המתוקן. הם הודו במעשים ונשלחו למאסרים של בין 6 ל-24 חודשים.

עורך הדין מוטי כץ המייצג את מולנר אמר כי "מעיון בחומר הראיות עולה כי אין כל הצדקה לקשור את מולנר לאירוע. העובדה שבכתב האישום המתוקן לא נטען כי הנאשמים קשרו קשר פלילי עם מולנר מוכיחה זאת". לדברי כץ, שהייתו של מולנר בחו"ל לא קשורה לאירוע, ומועד הנסיעה שלו נקבע עוד לפני כן.

למרות התגובה הזו למולנר יש סיבה לדאוג. לפני כמה שנים שלח אותו שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן ל-32 חודשי מאסר לאחר שקבע כי תמונות ממצלמות אבטחה שבהן נראה מולנר עומד בחצר ליד עבריינים שהסתירו אקדח, מקיימת עבירה של החזקת אקדח. זאת למרות שמולנר כלל לא נגע באקדח.