מחזה מזעזע התגלה הערב (ה') למבקרים בקבר נבי סמואל מצפון לירושלים, סמוך ליישוב גבעת זאב. אל הנקודה המקודשת לעדות שונות הגיעו סמוך לשעה 17:00 רב ותלמידו וכחלק מאקט דתי - ביקשו על פי החשד לשחוט במקום אתון. אדם שהיה במקום הזהירם לבל יעשו זאת, אך הם המשיכו במעשה והחלו לשסף את גרון החיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למקום הוזעקו שוטרי תחנת ירושלים שעיכבו את השניים לחקירה בחשד להתעללות באתון בטרם גרמו למותה. אנשי משרד החקלאות שהגיעו למקום טיפלו בחיה הפצועה טיפול ראשוני כדי למנוע ממצבה להדרדר.

ד"ר צביה מילדנברג וד"ר מריו ינקלביץ' ממשרד החקלאות יחד עם הווטרינר אילן דיין מהשירות הווטרינרי העירוני וישראל אליאסף טיפלו באתון. "התקבלה קריאה על כך שמנסים לשחוט אתון בכניסה לנבי סמואל", אמרה ד"ר מילדנברג. "הווטרינר אילן דיין הגיע עם הפקח וראה את השניים שמנסים לפגוע בה. אחד השייח'ים שהיה באזור ניסה להתערב ולאחר מכן הגיש תלונה במשטרה. המזל הוא שהם לא הספיקו לגרום לנזק שסיכן את חייה".

לטענת השניים, הם רצו להפוך את ראשה של האתון לקמע. "ביצענו בה תפרים והיא תובל בחזרה למתקן", הוסיפה ד"ר מילדנברג ואמרה כי החיה מרגישה טוב. "זה היה יכול להיגמע רע מאוד. עוד לא נתקלתי באירוע כה קיצוני. נתקלנו בעבר בהתעללויות שונות, אבל לא בשחיטה. כנראה שמדובר באנשים המשתייכים לזרם קיצוני או לכת. זה פשוט הזוי".

משרד החקלאות הגיש תלונה במשטרה על המעשה וד"ר מילדנברג העריכה כי בקרוב יוגש כתב אישום נגד השניים.