"מגיע לו יריקה בפנים ומאסר עולם" - כך אומרים הוריה של ג', הילדה בת ה-12 הסובלת מתסמונת דאון שנאנסה באכזריות, על פי החשד, בידי נסים פינס-זדה בן ה-20 בשירותים של בית הקפה "ארומה בירושלים".

"הוא אנס גם אותי", סיפרה אמה של ג' לעיתון "ידיעות אחרונות". "היא לא מודעת למה שקרה לה, אלא אני - ובא לי למות". אביה של ג' משחזר תכופות את מעשיו באותו בוקר יום שישי, ולא מצליח למצוא נחמה. "אני שובר את הראש איך הוא הצליח לפתות אותה, איך הוא הצליח לזהות את החולשה שלה", סיפר אב המשפחה, "קשה לי לסלוח לעצמי שלא הייתי איתה בזמן הקריטי הזה".

"בסוף התפילה יצאתי וראיתי שהיא לא שם", הוסיף האב, "עליתי לכיוון בית הקפה וראיתי שם התקהלות והיא נמצאת באמצע. איך שניגשתי אליה, בעל המקום שאל אותי אם זו הבת שלי. ברגע שהוא אמר לי שהיא הייתה עם מישהו מבוגר נפל לי האסימון - משהו רע קרה לה".

"אני מזועזע עד עכשיו", סיכם האב, "אם הייתי בא דקה קודם הוא לא היה יוצא חי מהידיים שלי. זה חוסר אונים נורא, איך הוא יכול לעשות כזה דבר לילדה כזאת. אפילו להתלבש עד הסוף הוא לא נתן לה. מגיע לו יריקה בפנים ומאסר עולם".

כך נתפס החשוד באונס בארומה

אתמול סיפר מנהל סניף "ארומה" בירושלים, אבי אלמוג, לחדשות 2 על רגעי הדרמה שהתחוללו בתוך הסניף ומחוצה לו.

"קיבלתי טלפון בשעת בוקר מוקדמות על זוג שנכנס לשירותים וננעל שם. עובד אחד הבחין בסיטואציה שהייתה נראית לו מאוד מוזר", סיפר אלמוג. "גם לי זה היה נראה חריג מאוד, כך שמיד נסעתי לסניף, עם הילדים שלי באוטו, ובמקביל ביקשתי מהעובד שיודיע על המקרה למשטרה".

כשהגיע אלמוג לסניף, הוא הבחין בדלת הנעולה, אך סיפר שלא שמע קולות מתוך החדר. "הייתה לי תחושה פנימית שמשהו לא טוב קורה שם", הוא סיפר. "החלטתי אחרי שהוא לא ענה על הדפיקות בדלת ללכת ולהביא שני מברגים ופשוט לפרוץ את הדלת", הוסיף.

"כשנכנסתי לחדר הוצאתי אותו החוצה בכוח ובמקביל התקשרנו שוב למשטרה, וביקשנו שהניידת תגיע כמה שיותר מהר. הילדה לא הפגינה התנגדות כלשהי, כנראה בגלל המוגבלות שלה", אמר אלמוג. "אמרתי לצעיר בשירותים לצאת מיד החוצה והתחלנו בדין ודברים", הוסיף.

לדברי אלמוג, ברגע שראה הצעיר החשוד כי מתחילה התקהלות בחוץ, שכללה גם את אביה של הילדה שהגיע למקום, הוא ברח מהמקום. "הוא ניצל את המצב שנוצר והתחיל לרוץ - ואני אחריו", סיפר אלמוג. "הודות למערכת האבטחה מיד סגרנו את המקום וזה הוביל למצב שתפסו אותו לבסוף", התגאה אלמוג והוסיף: "אני באופן אישי הגבתי בצורה שהיה נראה לי שיש להגיב בה וניהלתי אחריו מרדף גם לכיוון המדרחוב, עד שהגיעו השוטרים".

ראה אנשים ברחוב - וגרר אותה לשירותים

אתמול הותר לפרסום כי זדה, תושב ירושלים, נעצר בחשד שאנס וביצע מעשה סדום בילדה בת 12 הסובלת מתסמונת דאון בסניף של בית הקפה "ארומה" ברחוב הלל בירושלים ובגין תקיפה דומה של קטינה נוספת. "מדובר בפגיעה בילדות חסרות ישע בצורה קשה ביותר", הדגישו היום במשטרה.

מהחקירה עולה כי הצעיר הבחין בילדה, סמוך לבית כנסת לפני כעשרה ימים, לאחר שהגיעה למקום עם אביה. הוא גרר את הקטינה לאזור של חנויות ושם, על פי החשד, אנס אותה באכזריות. כאשר נתפס על ידי שני עובדי ניקיון נמלט עם הילדה לבית הקפה ארומה ברחוב הלל, אנס אותה פעם נוספת בתא השירותים וביצע בה מעשה סדום.

אלמוג, כאמור, ולקוחות שהבחינו שמשהו אינו כשורה תפסו את החשוד מבצע את זממו בילדה וניסו ללכוד אותו - אך הצעיר נמלט מהמקום, כשהוא משאיר את הקטינה כשהיא בוכייה. מאוחר יותר נמסר מארומה כי מצלמות האבטחה סייעו לתפוס את החשוד.

"בשלב כלשהו הגיעו אנשים למקום שהפריעו לו לבצע את זממו. הקימו המולה במקום והוא פשוט נמלט", אמר פקד ידידיה יעקב, קצין פשעים בתחנת לב הבירה בירושלים, שהופקד על חקירת האירוע. "כעבור כמה ימים, בעקבות חקירה מאומצת ששילב כמה תחנות בעיר, הצלחנו לאתר אותו ועצרנו אותו", הוסיף יעקב.

סירב למסדר זיהוי: "זה לא צנוע"

ביום רביעי האחרון נתפס הצעיר בעקבות פרסום תמונתו, זאת לאחר שעל פי החשד אנס וביצע מעשה סדום בקטינה נוספת סמוך למקום מגוריו.

עם מעצרו, הכחיש הצעיר את החשדות וסירב לעמוד למסדר זיהוי בטענה כי מדובר בעניין "שאינו צנוע". "הוא מכחיש את המיוחס לו, אבל ממה שעולה בחומר החקירה מדובר בחשדות חמורים למספר מקרים של אונס ומעשים מגונים", הדגיש יעקב.

בית משפט השלום בירושלים קבע כי הוא יישאר במעצר. "קיימות ראיות מהזירה הקושרות את החשוד חד משמעית למעשים", הצהירו במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חשד לאונס בארומה - עדכונים אחרונים:

צפו: הקלטת רשת הקשר באירוע

כך נתפס החשוד באונס

חשד: צעיר אנס ילדה בת 12 בשירותי סניף "ארומה" בירושלים