המשטרה ממשיכה לעצור חשודים בתאונת ה"פגע וברח" שאירעה לפני כשבוע בלוד, במהלכה נדרס למוות אילן סירק ז"ל. אחד מהם, החשוד המרכזי שעל פי הערכת החוקרים נהג ברכב הפוגע, טוען כי הוא כלל לא היה ברכב באותו זמן - משום שהוא עישן סמים עם חברים בביתו.

אתמול נעצר האיש, תושב לוד, והיום הוא לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו. על פי החשד, נהג הרכב עצר לאחר הפגיעה באילן ז"ל, ירד מהרכב לבדוק מה קרה, אולם בתוך שניות שב לרכב ונסע מהמקום בנסיעה מהירה. החשוד מכחיש כל קשר לתאונה וטוען כי סימני הפגיעה על רכבו נגרמו בכלל בתאונה אחרת.

פרקליטו של החשוד, עו"ד גיורא זילברשטיין, שלל את חשד המשטרה. "הוא ואשתו עישנו חשיש ולכן הוא לא היה להיות ברכב שפגע באילן סירק ז"ל", סיפר לחדשות 2 עורך הדין. "הוא נתן אליבי מוצק". עד כה יש שלושה עצורים בפרשה, אולם החקירה נחשבת מורכבת ומסובכת מאוד והשוטרים מתמקדים כעת באיסוף הראיות באופן סמוי.

המסיבה שהסתיימה במוות

התאונה התרחשה לעיני אשתו של סירק, כשהשניים צעדו לעבר תחנת הרכבת בלוד, לאחר מסיבת יום הולדת שבה השתתפו בני הזוג. צוות של מד"א אילון פינה אותו לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, אך שם נקבע מותו.

רכב המזדה הפוגע, אתמול
רכב המזדה הפוגע, אתמול | צילום: חדשות 2

בתום מסיבת יום ההולדת הזמינה המארחת מונית לבני הזוג, שניסו להספיק לרכבת האחרונה. לדבריה, לאחר שהושגה בטלפון הסכמה על המחיר עלה הזוג למונית. בהגיעם לרחוב איינשטיין התפתח ויכוח על מחיר הנסיעה ונהג המונית הוריד את בני הזוג ברחוב.

על פי עדותה של החברה, התאונה התרחשה בשעה שהצעיר התקשר לעדכן אותה. לדבריה, הוא לא הספיק לסיים את השיחה כשרכב פרטי פגע בו בעוצמה רבה. כתוצאה מהפגיעה נפצע הצעיר פצעים אנושים. כוחות מד"א איילון שהגיעו לזירה פינו אותו לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, אך מאוחר יותר נאלצו לקבוע את מותו.

אשתו של סירק, שהייתה לצידו, סיפרה לחוקרים כי בשעת התאונה היא ישבה על ספסל. לדבריה הורידה את הראש לרגע ולפתע שמעה את פגיעת המכונית. כתוצאה מהפגיעה נגרר הצעיר מספר מטרים. "הנהג הבחין במה שעשה. הוא ראה, עלה על בעלי והמשיך בנסיעה", סיפרה. סירק ז"ל היה תושב אשדוד ואב לשניים - פעוט בן שלוש ותינוקת בת שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק