פורץ או מחבל? אדם שפרץ לפנות בוקר לבית מגורים ביישוב שדי אברהם שבמועצה האזורית אשכול נורה למוות על ידי כוחות צה"ל שהוקפצו למקום בעקבות קריאה לעזרה של דיירת הבית. במשטרה ובצה"ל בודקים את נסיבות המקרה ונבדקת האפשרות כי הוא חדר מרצועת עזה לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש בסמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר. תושבת היישוב הופתעה על ידי אלמוני המסתובב בביתה - כשלפתע הוא תקף אותה ופצע אותה קל. בשלב זה עדיין לא ברורות נסיבות האירוע והאם מדובר באירוע חבלני או באירוע פלילי. כמו כן נבדקת האפשרות שמדובר במחבל שנכנס לשטחי ישראל מרצועת עזה.

האישה שהופתעה לא איבדה את העשתונות והחלה להיאבק בפורץ, והצליחה גם להזעיק עזרה. "האישה גיבורה, היא נלחמה בו, נחתכה בכמה מקומות בפניה ובכתף שלה ולאחר מכן התקשה לרכז הביטחון", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט חיים ילין, ראש המועצה האזורית באשכול. "הוא העיר אותה, נכנס לחדר עם סכין והיא נלחמה בו. מצבה בסדר גמור פיזית, ואנחנו איתה. היא לא מאושפזת בבית החולים".

לאחר שכוחות הכוננות הוקפצו למקום, הם ירו באלמוני והרגו אותו. כעת נבדקת השאלה האם נמנע פיגוע חבלני או אירוע פריצה, משום שהאלמוני לא נשא כל תעודה מזהה על גופו.

בהכנת הידיעה השתתף ניר דבורי