יום חמישי אחר חצות. מוריה, בתם בת החודש וחצי של אורון וליאת נעים, חשה ברע. על פי הנחיית הרופא, הם לקחו אותה לבית החולים קפלן - ואז קרתה התאונה.

עשרות מטרים לפני שער בית החולים, בני הזוג שהגיעו מאשדוד פנו שמאלה, לטענתם כשהרמזור היה ירוק. באותו רגע הגיחה מכונית שהגיעה מצפון במהירות גבוהה, ופגעה בצידה הימני של המכונית, בו ישבה מוריה. התינוקת נפצעה באורח קשה.

"זה תסריט שרץ על עצמו בראש כבר שלושה-ארבעה ימים", מספר היום לחדשות 2 אורון נעים, אביה של הפעוטה. מהחקירה עולה שהנהג הפוגע הוא גדעון יעקבי, בן חמישים מגדרה. לפני עשרים שנה היה יעקבי מעורב בתאונה דומה, כשנהג תחת השפעת אלכוהול. בתאונה נהרגה ילדה בת שמונה. יעקבי ריצה בעקבות התאונה שנת מאסר, ורשיונו נשלל לעשר שנים.

"אני מקווה שהפעם הוא יקבל את העונוש שהוא צריך לקבל", אמר נעים, "כי כאן באמת לא הייתה תקלה טכנית ברכב או איזה ילד שקפץ לו לכביש, אלא פשוט הוא עלה להגה במטרה להרוג. אין לזה הגדרה אחרת. אין הבדל בינו לבין בחור שמסתובב עם נשק דרוך במטרה להרוג".

אתמול האריך בית המשפט את מעצרו של יעקבי בארבעה ימים. במשטרה אומרים שכבר ביום שלישי יוגש נגדו כתב אישום חמור.

בת החודשיים נפצעה קשה, אמה נפצעה קל

תאונת דרכים, אילוסטרציה
זירת התאונה ברחובות, בליל חמישי | צילום: חדשות 2

תאונת הדרכים הקשה אירעה בשישי בלילה בצומת קפלן ברחובות, כאשר רכב פרטי התנגש ברכב נוסף. כתוצאה מההתנגשות נפצעה באורח קשה תינוקת בת חודשיים, ואמה נפצעה קל. מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי הנהג הפוגע נהג תחת השפעת אלכוהול וכי הוא נכנס לצומת ברמזור אדום ופגע ברכב, בו נסעו זוג הורים ובתם התינוקת. בת החודשיים פונתה מהמקום עם פגיעת ראש קשה.

בחקירתו של הנהג הפוגע התברר כי לפני 19 שנה הוא היה מעורב בתאונת דרכים קשה באזור חולדה, כשגם אז הוא נהג תחת השפעת אלכוהול. בעקבות התאונה אז נשלח הנהג לשנת מאסר בפועל ול-10 שנות מאסר על תנאי. אלא שהעונש הזה, כך נראה, לא הרתיע אותו מלשוב ולעלות על ההגה כשהוא שתוי.

שי מזרחי ממשטרת מרחב שפלה מסר ביום שבת לחדשות 2 באינטרנט כי "הנהג הגיע מכיוון ביל"ו לכיוון גדרה, נסע דרומה. הרכב נפגע ניסה לפנות שמאלה לתוך בית החולים קפלן ואז אירעה ההתנגשות. בבדיקה שהתבצעה לנהג לאחר התאונה, התברר שהוא שיכור. הוא ייחקר בשעות הקרובות ועל בסיס הממצאים יוחלט על המשך ההליכים בעניינו", אמר מזרחי.

התינוקת כאמור סובלת מפגיעת ראש, דימום פנימי ושבר בצלע. הוריה נמצאים ליד מיטתה. מבית החולים שיבא בתל השומר, לשם הועברה התינוקת, נמסר כי היא מצבה התייצב וכעת מוגדר - בינוני ויציב. היא מאושפזת בטיפול נמרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק