צריך באמת לפחד?
הכוכב המחומש הוא הסמל של כתב השטן | צילום: מחלק נוער מרחב דן

ניצל בנס: חתול שחור בעל עיניים ירוקות בורקות ניצל ביום שישי האחרון בקריית טבעון ממוות בטוח כאשר שתי פעילות למען זכויות בעלי חיים הבחינו בחבורה של נערים, חברי כת השטן, רגע לפני שאלו שחטו את החתול ומרחו את דמו על מזבח מאולתר בבית הקברות. הסיפור המזעזע שהיה יכול להיגמר בנסיבות טרגיות פורסם הבוקר בעיתון ידיעות אחרונות.

מדי יום שישי ה-13, נוהגים חברי כת השטן ברחבי הארץ להקריב חתול שחור לשטן. מדובר בחלק מאמונה טפלה עתיקת יומין הנובעת מכך שיום שישי ה-13 נתפס כיום מקולל ומבשר רעות. עבור חתולים שחורים, שעל פי אמונה טפלה אחרת נחשבים למביאים מזל רע, עשוי היום הזה להיות מסוכן במיוחד.

יהודית וייצן בת ה-60 וסנט טנוס בת ה-28, שתיים ממתנדבות עמותת אהב"ה הפועלת למען בעלי חיים במצוקה, יצאו ביום שישי האחרון בערב לסיור במכונית בין בתי העלמין באזור קריית טבעון, בדיוק על מנת למנוע אירועים מן הסוג הזה.

סמוך לשעה אחת בלילה, הבחינו השתיים באור חלש של נרות דולקים שהונחו על אחד הקברים. "הספקנו לראות שישה בחורים צעירים, לדעתי בני 16 עד 18, לבושים בשחור", סיפרה טנוס. "הם הקיפו את הקבר, אבל כשראו את המכונית שלנו מתקרבת הם ברחו מיד בריצה. כעבור כמה שניות שמענו מכונית מתרחקת", היא הוסיפה.

לאחר שהתקרבו המתנדבות למקום האירוע, הן הבחינו בחתול המפוחד מזנק מתוך קופסא שהונחה על הקבר, בסמוך לכוכב המחומש המזוהה כסמל של כת השטן. "אספתי את החתול אלי וחיבקתי אותו", נזכרת טנוס. "אין לי שום ספק שהם עמדו לשחוט אותו", היא טוענת וקובעת: "הצלנו אותו ממוות בטוח".

כעת, לאחר שניצל ממוות, מחפשת טנוס בית חם לחתול שניצח את כת השטן. בזכות עיניו הירוקות הבולטות, החליטה טנוס להעניק לו את השם "קיווי", ומי שמעוניין לאמץ אותו, מוזמן לפנות לעמותה בטלפון: 03-6446888.