כתובת נאצה (צילום: נועם ריבקין פנטון)
"פגי היזהרי". הכתובות שרוססו | צילום: נועם ריבקין פנטון

כתובות נאצה התגלו הבוקר (ה') בירושלים על דלת ביתה של פגי סידור, אחת מהפעילות וחברת הנהלת ארגון "נשות הכותל". על הקירות נכתב "'נשות הכותל' נבלות" ו"פגי היזהרי". תלונה הוגשה למשטרה. זוהי הפעם השנייה שכתובות שכאלה מרוססות בביתה של סידור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול התקיימה תפילת א' בטבת בכותל המערבי שאליה הגיעו כ-100 מנשות הארגון. רוב התפילה עברה בשקט יחסי למעט קריאות נאצה ספורות לעברן מצד מתפללים ומתפללות שעמדו בסמוך.

לא הפעם הראשונה (צילום: נועם ריבקין פנטון)
לא הפעם הראשונה | צילום: נועם ריבקין פנטון

ארגון "נשות הכותל" מנהל בימים אלה מגעים מול הקרן למורשת הכותל המערבי בנוגע להקצאה של מתחם שיהווה מקום תפילה עבורן וימנע את תמונות האלימות הפיזית והמילולית המתרחשות כבדרך קבע בתפילות ראש חודש בתקופה האחרונה במתחם הקדוש.

במהלך החודשים האחרונים התפללו נשות הארגון בטליתות ברחבה המרכזית של הכותל - וכתוצאה מכך סבלו מהתנגשויות וממחאות שאף גלשו לאלימות מצד מתפללים חרדים שנכחו במקום. מתוך ניסיון לפתור את הבעיה ולאפשר לכל החפץ בכך להתפלל במקום הקדוש, הוכשרה בחודש אוגוסט רחבה מאולתרת עם במות - שעליה הן מתפללות החל מתאריך א' בתשרי, ראש השנה.

הרחבה שהוכשרה ממוקמת במתחם דווידסון הסמוך לכותל המערבי, ליד גשר המוגרבים שמוביל להר הבית. בסביבת רב הכותל מציינים כי אמנם מדובר בפתרון זמני ומאולתר, אך מקווים כי הדבר יחזיר את השקט למקום הקדוש.