שני נערים תושבי קריית יערים, בני 14 ו-12, שנעצרו אתמול בחשד לביצוע מעשה ה"תג מחיר" בקריית יערים, נשלחו על ידי בית משפט השלום בירושלים למעצר בית בן ארבעה ימים. החשוד בן ה-14 הודה כי ביצע את ההשחתה כמעשה קונדס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף לשני הנערים שנעצרו, עוכבו לחקירה מספר נערים נוספים ששוחררו לאחריה. כל הנערים המעורבים הטילו את האשמה על הנער בן ה-14 שהודה במיוחס לו ולקח אחריות למעשיו. לדברי הוריו, שהגיעו היום לבית המשפט, בנם לא ביצע את ההשחתה כמחאה פוליטית אלא מדובר במעשה שובבות.

תג מחיר בקריית יערים, השבוע שעבר
תג מחיר בקריית יערים | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

ההורים ציינו כי ככל הנראה בנם היה מושפע מאירועי "תג המחיר", ששטפו את הארץ בימים האחרונים. בית המשפט החליט לשחרר אותו ואת חברו הצעיר בן ה-12 לביתם בתנאים מגבילים, מאחר ולשניים אין עבר פלילי. ההחלטה לשחררם התקבלה בהסכמת המשטרה.

במקביל, החליט בית המשפט לשחרר למעצר בית של שלושה ימים את שלוש הנערות החשודות כי ירקו אתמול על כומר, סמוך להר ציון בירושלים. במהלך חקירתן טענו הנערות כי לא ירקו על הכומר עצמו אלא ירקו לכיוונו. בתיקיהן נמצא דגל ישראל ועליו כתובות "תג מחיר" ו-"נקמה".

חשודות בפגיעה בכומר
חשודות בפגיעה בכומר | צילום: עוז רוזנברג

"הבנות טוענות שלא פגעו באף אדם", אמרה עו"ד מוריה ששון פרקליטתן של הבנות. "גם מה שנתפס בתיק של אחת מהן היה שם במקרה. השופט היה מוטרד בעיקר מכך שהן לא שיתפו פעולה עם השוטר שעיכב אותן, והחליט להרחיק אותן לשלושה שבועות מהר ציון".