כחודשיים אחרי התפוצצות פרשת עבירות המין המיוחסות לראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה, הורה היום בית משפט השלום בראשון לציון לאפשר לו לשוב כבר מחר לעבודה בלשכתו.

השופט רפי ארניה כתב בהחלטתו כי ''אין בידי המבקשת (המדינה) להצביע מתי ואם בכלל יוגש כתב אישום. הדבר נותר ערטילאי. למעשה, היא אף אינה יכולה לומר האם יש בכוונתה להגיש כתב אישום".

מנגד, נערכים בפרקליטות לערער על ההחלטה - שבינתיים, עוררה סערה בקרב אחת המתלוננות נגד מלכה. בריאיון בלעדי שהעניקה לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי היא סיפרה על הפחד ועל התסכול שהיא חשה לנוכח ההתפתחויות בתיק.

"לא יודעת איך אוכל להמשיך לתפקד"

"אני בוכה. כולי בחרדות ואיני יודעת איך אוכל להמשיך לתפקד. אני על הפנים", אמרה המתלוננת בקול שבור. "אני רוצה למות. הוא פגע בי, אנס אותי והתעלל בי. הוא היה מבקש ממני בלשכה לעשות דברים קשים. הוא השפיל אותי עד עפר. הבן אדם הזה רצח אותי - ועכשיו רוצחים אותי בשנית".

נוסף על כך, סיפרה המתלוננת כי הופתעה מההחלטה להשיב את מלכה לתפקידו. "חשבתי שיהיה כתב אישום ואז אוכל לדבר, אבל עכשיו יש לי מועקה", היא סיפרה. "התחושה היא של פחד, שאין צדק. הוא עבריין מין רציני שניצל את המעמד שלו כדי לסחוט נשים. הוא העבריין - יחזור לעבודה שלו. מה קורה במדינה הזאת, שנותנים לגיטימציה לעבריינים?".

החלטת השופט להשיב את מלכה לתפקידו משקפת, בראש ובראשונה, את תוצאות הוויכוח הנוקב שהתנהל בין פרקליטות מחוז דרום לבין היחידה למאבק בפשיעה כלכלית במשטרה שחקרה את הפרשה.

בעוד שבמשטרה המליצו להגיש נגד מלכה כתב אישום תוך כדי מעצרו בגין אונס, הפרת אמונים וקבלת שוחד - מיני וכספי - נהגו בפרקליטות בהיסוס בתיק בהסבר שהראיות שעלו מממצאי החקירה גבוליים, ובראשם - העובדה שאלו לא הצביעו באופן חד-משמעי האם יחסי המין שקיים מלכה עם המתלוננות נעשו בהסכמתן או שלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק