כותרות העבר: הדולר מזנזק לשיא
הדולרים נעלמו מהארון. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

נער בן 15 נעצר לאחר שלפי החשד נהג לסחוט מאות דולרים מתלמיד אחר בשכבה ואיים כי ייפגע בו. המעשים נחשפו לאחר שהתלמיד הגיע בלי הכסף לבית הספר וזכה למכות נמרצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהחקירה עלה כי הסחיטה בוצעה בשלוש הזדמנויות שונות במהלך החודש האחרון. התלמיד שנסחט נהג על פי החשד לקחת כסף מהארון של הוריו ולהעביר אותו לידי החשוד. באחת הפעמים חזרה אמו של הנער מחו"ל והביאה עמה כסף זר. כעבור מספר ימים הופתעה לגלות כי במעטפה חסרים דולרים. האב חיפש את הכסף שנעלם ומצא כמה שטרות בארנק של בנו.

הוא קרא לו לשיחה ואז גולל בפניו הנער את סיפור הסחיטה. לדבריו, הכיר את החשוד עוד מימי בית הספר היסודי וזה נהג לסחוט אותו גם בעבר. האב והבן סיכמו כי ימשיכו את השיחה בנושא עם שובו מבית הספר.

בתום יום הלימודים חיכה החשוד לנער ומשזה הגיע ללא הכסף הכה אותו. אישה שחלפה במקום הבחינה במעשה והצליחה לעצור את ההתעללות. לאחר האירועים הגישו ההורים תלונה במשטרה נגד הקטין והוא נעצר. בחקירתו הכחיש הנער החשוד בסחיטה את המיוחס לו. במשטרה בודקים כעת האם נערים אחרים היו מעורבים אף הם בסחיטת הקטין.

חשד: איימו על הנער בסכין. אילוסטרציה | צילום: אייל בן יעיש

חשד: בני 12 ניסו לשדוד בן 14 באיומי סכין

באירוע אלים אחר בין תלמידים, חשודים שני נערים בן 12 מהשרון כי ניסו לשדוד קטין אחר, בן 14, באיומי סכין. מהחקירה עלה כי השניים הסתובבו ביחד עם חבריהם, כשלפתע הבחינו בנער שהכירו. הנערים חשודים כי התקרבו אליו ואחד מהם חטף את ארנקו, תוך שהוא דורש את הכסף ומאיים עליו בסכין. אלא שבתוך הארנק לא היה דבר והחשודים החזירו אותו לבן ה-14 והסתלקו מהמקום.

לפני מספר ימים נודע לשוטרי מחלק הנוער בתחנת המשטרה בנתניה על האירוע. החוקרים הצליחו להגיע אל הקטינים החשודים במעורבות בניסיון השוד. בתום חקירה שוחררו שני הנערים לביתם - בשל גילם הצעיר.