על רקע הפרסום של כתבת הערוץ הראשון איילה חסון, כי בועז הרפז וגבי אשכנזי קיימו קשר ביניהם, זאת חרף הצהרתו של הרמטכ"ל כי הרפז "אינו מבאי ביתו", דורשים גורמים בכירים במערכת הביטחון לפתוח מחדש את תיק החקירה בפרשת "מסמך גלנט", כך פורסם הבוקר בגלי צה"ל.

בסוף השבוע פורסמו בערוץ הראשון מספר משפטים בקולו של הרפז הסותרים את טענתו של אשכנזי כי לא קיים קשר עם הרפז. הרפז טען באותן שיחות כי היה בביתו של אשכנזי מספר פעמים.

כמו כן, פורסם בערוץ הראשון כי הוחלפו כ-1,500 מסרים בין הרפז לבין רונית אשכנזי, אשתו של הרמטכ"ל היוצא, בתקופה של כמה חודשים. מהדיווח עולה כי השניים ידעו על פרסום המסמך כשעתיים לפני שפורסם בתקשורת, ולא דקות בודדות כפי שטען בעבר אשכנזי.

מדוע לא בדקה המשטרה את תוכן המסרונים?

בועז הרפז. ארכיון
מסבך את אשכנזי? הרפז | צילום: חדשות 2

לטענת הגורמים הבכירים במערכת הביטחון, יש לבחון את דרך הטיפול של המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה בפרשה, לאחר שנודע כי גורמי החקירה ידעו על המסרונים, אך לא ביקשו לקבל לידם את תוכנן.

עוד טוענים הגורמים כי המשטרה התעמקה יתר על המידה בשאלה מי זייף את המסמך, אך לא בחנה את ההקשר הרחב ביותר של הדברים ובחשד לניסיון של הרמטכ"ל היוצא לטרפד את מינוי אלוף יואב גלנט למחליפו.

התנועה לאיכות השלטון: "למנות ועדת חקירה"

הבטיח לשקול הקצאת כספים, יואב גלנט
הצליחו "לחסלו". גלנט | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בתגובה לפרסום בערוץ הראשון, פנתה אתמול התנועה לאיכות השלטון ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין ולפרקליט המדינה משה לדור בדרישה כי יפתחו בחקירה מקיפה ויסודית בנושא. במקביל, פנתה התנועה לשר המשפטים בבקשה למנות ועדה חיצונית ובלתי תלויה, בראשות שופט עליון בדימוס, לחקירת הפרשה ואת התנהלות גורמי הפרקליטות, המשטרה והצבא בנושא.

"פרסום המסרונים ובוודאי תוכנם הלכאורי מצביע על חשדות חמורים מהם עולה כי גורמים צבאיים חברו יחדיו לסיכול עמדת הגורמים המדיניים הממונים עליהם בשורה של עניינים מהותיים", נכתב בפניית התנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק