לאחר שבשבוע שעבר עצרו כוחות המשטרה את סוניה, אשתו של העבריין צ'רלי אבוטבול, בחשד למעורבות באירוע בו נחטף אברך לביתם בנתניה והוכה - הבוקר שוחררה אבוטבול ממעצר לאחר עשרה ימים ודיברה בשונה מהרגלה, עם חדשות 2. "הם לקחו אותי בכבת ערובה", היא טענה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא מאמינה שיגיעו אפילו לכתב אישום עם דבר כזה", אמרה סוניה אבוטבול למצלמות עם שחרורה מכלא נווה תרצה. "כל העבירה שלי היא ששטפתי מטבח. אם על זה מרשיעים בן אדם במדינת ישראל, חבל שאמרתי ששטפתי. כנראה שאין להם מושג מה זה לשטוף בית".

"הם לקחו אותי כבת ערובה, ושמו אותי בהפרדות בנווה תרצה", השמיעה אבוטבול טענות קשות נגד המשטרה. "לא עשיתי שום דבר. עובדה שהשתחררתי".

עורך דינה יניב פרץ הביע סיפוק מההחלטה. "מדובר בתוצאה ידועה מראש ובמעצר מיותר וללא כל הצדה או עילת מעצר כפי שטענתי עד כה", אמר. "נשקול צעדנו עם גילוי חומר החקירה בתיק".

אבוטבול טען: האברך ביקש את עזרתי

צ'רלי אבוטבול
אבוטבול בטוח שישוחרר | צילום: חדשות 2

הפרשה החלה לאחר שאבוטבול חטף על פי החשד תלמיד ישיבה וכלא אותו בבית משפחתו בנתניה. אבוטבול אף חשוד כי תקף את האברך באלימות, וכן כי סחט אותו באיומים עד שהצליח להימלט. בחקירתו טען כי האברך שהתלונן הגיע לביתו מרצונו החופשי על מנת שיסייע לו. אבוטבול הסביר שהאברך הגיע לביתו כשהוא חבול בפניו וטען כי הוא אחראי לגניבת יותר מ-700 אלף שקלים מבית הרב. "האברך הוא שביקש שאתווך בינו לבין שותפיו לגניבה", הצהיר בפני חוקריו.

צ'רלי אבוטבול ירד עם כמה מאנשיו למחתרת בעקבות חקירת המשטרה, שהצליחה השבוע ללכוד אותו. עם זאת, עוד קודם, הם הגיעו לבצע חיפוש בביתו, ומצאו את אשתו, סוניה, מנקה את רצפת הבית, שעליה לטענת המשטרה היו גם עדויות למעשים האלימים שבוצעו שם.

כ-12 חשודים נעצרו עד כה בפרשה שתחילתה בחשד מוטעה שהתעורר בקרב חברי ישיבה שבראשה עומד רב מהצפון - באברך מירושלים. חברי הישיבה פנו לאנשיו של אבוטבול לאחר שחשדו כי האברך עומד מאחורי גניבת כסף מביתו של רב הישיבה. בשלב זה, על פי החשד, תקפו אנשיו של אבוטבול את האברך שהכחיש כל מעורבות בפריצה ובגניבה שייחסו לו חברי הישיבה.