כותרות העבר: רצח אריק קרפ
תמונתו של קרפ ז"ל על רקע זירת הרצח | צילום: חדשות 2

לינץ' או לא לינץ'? בסיור שערכו השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה דודי כהן ומפקד מחוז תל אביב בטיילת תל ברוך בתל אביב בליל שבת, הם שמעו מחוקרי המשטרה הערכה זהירה לפיה לאונרד (אריק) קרפ ז"ל הצליח להימלט מחבורת התוקפים - וטבע.

אחת ההערכות, המנוגדת לחשד הראשוני שעלה מיד לאחר האירוע ולפיו הצעירים מג'לג'וליה היכו אותו למוות והטביעו אותו, היא שקרפ ניסה לעקוף גדר סלעים ליד הים תוך כדי בריחה, התמוטט, איבד את ההכרה, נפל למים וטבע למוות בעודו מטושטש מהמכות שספג.

התמוטט או הוכה למוות?

לאונרד קרפ ז
משפחת קרפ בימים טובים יותר | צילום: חדשות 2

לפי ממצאי נתיחת גופתו של קרפ, גולגלתו נשברה כתוצאה מהמכות שנתנו לו ולאחר מכן מת; המשטרה טענה כי המוות היה כתוצאה מהמכות, אך ההערכה שנתנו החוקרים כאמור אינה תואמת את הטענה הזו.

החוקרים העלו סברה לפיה קרפ נמלט מהצעירים שהכו אותו ובכוחותיו האחרונים הלך דרומה, ונתקל בגדר. ישנה אפשרות כי ניסה לעקוף את הגדר המוקפת בסלעים ואז התמוטט ונפל למים. אפשרות נוספת שהוצגה היא שקרפ הגיע לחוף עצמו, וכשניסה לשטוף את פניו, התמוטט וטבע במי הים.

החשוד המרכזי יישאר במעצר לפחות עד הגשת כתב האישום

בתוך כך, ביקשה הבוקר המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד המרכזי בפרשה, קטין בן 17, תושב העיר ג'לג'וליה. המשטרה תגיש הצהרת תובע ביום שלישי נגד בן ה-17, זאת לקראת הגשת כתב אישום חמור באשמת רצח כבר בימים הקרובים. עורך דינו של החשוד משך את הערעור שהגיש על תנאי מעצרו של הקטין, והוא יישאר במעצר לפחות עד הגשת כתב האישום נגדו.

על זהות החשודים ותמונתם מוטל עדיין צו איסור פרסום מאחר שהמשטרה מתכוונת לזמן את אלמנתו של קרפ ואת בתו, שהיו עדות לתחילת אירוע הרצח, למסדרי זיהוי כדי לזהות באופן ודאי את אלו שאחראים למותו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

סקר חדשות 2: הציבור חושש מאלימות

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב