4 מעובדי הבר "רפאלי" בהרצליה - מנהל המועדון, 2 ברמנים ויחצ"ן - נעצרו בחשד שהגישו אלכוהול לארבע נערות בנות 14 ושיכרו אותן עד לאובדן הכרה וסיכון ממשי לחייהן. המשטרה תבקש הערב להאריך את מעצרם ב-5 ימים בבית משפט השלום בת"א, כשהחשד נגדם הוא מכירה ושידול של מכירת אלכוהול לקטינים.

הנערות נמצאו מוטלות לפנות בוקר בלילה שבין חמישי לשישי באמצע הרחוב, ופונו לבית החולים מאיר בכפר סבא, כשאחת מהן הייתה מחוסרת הכרה במצב קשה מאוד ובדמה כמות אלכוהול מסכנת חיים. מצבה השתפר בשעות האחרונות והיא הועברה לאשפוז במחלקת ילדים.

מצבן של יתר הבנות השתפר ומוגדר קל. שתיים מהן שוחררו לביתן ונערה נוספת נשארה להשגחה בבית החולים. הבר "רפאלי" בהרצליה פיתוח, שם הישקו את הנערות, נסגר בהוראת המשטרה בצו ל-30 יום.

ידעו שהן קטינות - וחילקו אלכוהול בחינם

בדיקת DNA קשרה חשוד לאונס מזעזע בת
"שתו עד אובדן הכרה". צילום אילוסטרציה | צילום: רויטרס

רפ"ק אהוד דיין, ראש משרד חקירות ומודיעין במשטרת גלילות, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "כל ארבעת החשודים קושרים את עצמם לאירוע. כל אחד מהם מודה בחלקו שלו". במהלך חקירתם במשטרה התברר כי הם מכרו את האלכוהול לקטינות ואף חילקו אלכוהול בחינם בחלק מן המקרים.

"מדובר באירוע חמור משום שזה לא נעשה בהיסח הדעת, אלא בכוונת מכוון. על פי חומר הראיות, כל המעורבים ידעו שהן קטינות ובכל זאת חילקו להן אלכוהול בחינם. בעל המועדון נתן אישור גורף להשקות את הנערות. אפילו הסלקטורית במקום היא נערה בת 17, מה שמעיד על ההתנהלות במקום", לדברי רפ"ק דיין.

"הנערה שהייתה במצב קשה הייתה קרובה מאד למוות"

במשטרה מעריכים כי ארבעת העצורים ידעו שמדובר בנערות קטינות, וזאת על בסיס היכרות מוקדמת של חלק מהם עם הנערות, ומדגישים כי לא מדובר ב"ליין" של צעירים אלא במועדון הפתוח לכל הגילאים. "זו תופעה חברתית שהיא חמורה ומצערת. משטרת ישראל עושה מאמצים אדירים למיגור התופעה, גם בתחום האכיפתי וגם בתחום החינוכי, אבל נדרשת פה התערבות של כל המערכות. התוצאה יכלה להיות טרגית ביותר. הנערה שהייתה במצב קשה הייתה קרובה מאד למוות", הוסיף רפ"ק דיין.

הבנות, שתיים מהן מרמת השרון ושתיים מהרצליה, הגיעו למועדון בעיר אליו הכניסה חופשית. הנערות סיפרו כי במועדון שתיית האלכוהול היתה חופשית והן צרכו משקאות רבים. סגן מנהל מחלקת ילדים בבית החולים מאיר בכפר סבא, ד"ר דני נמט, סיפר כי בגופן של הנערות נמצאה רמת אלכוהול פי 6 או 7 יותר מהרמה הנחשבת לסבירה - "רמה מסכנת חיים ללא כל ספק", לדברי הרופא.

לחדשות 2 בפייסבוק כבר הצטרפתם?