התפתחות בחקירת תאונת הטרקטורון בחולות יבנה, שבה נפצע אנושות נהוראי דנינו בן ה-13: המשטרה עצרה הערב נער בן 18, תושב יבנה, בחשד כי הוא זה שנהג בכלי הרכב בשעת התאונה הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד נעצר בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לתחנת משטרת רחובות. עורך דינו של הנער, ירון פורר, מסר לחדשות 2 כי מרשו מסר גרסה בזירה ואינו קשור כלל לתאונה. הוא יובא מחר בבוקר לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.

מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום בראשון לציון בארבעה ימים את מעצרו של חן אלפסי, תושב יבנה בן 20, שקודם לכן נחשד כי הוא זה שנהג בטרקטורון בשעת התאונה. בעקבות המעצר האחרון הערב, נמסר מהמשטרה כי היא ממשיכה להחזיק באלפסי, החשוד כי סילק את הטרקטורון מזירת התאונה, שטף אותו והחזיר אותו, בניסיון לשבש הליכי חקירה.

"קושי של ממש לרדת לחקר האמת"

אזק את בנו כדי לשקם את סמכותו ההורית, אילוסטרציה
החשוד בשיבוש הליכי חקירה חן אלפסי, היום | צילום: חדשות 2

במהלך הדיון בהארכת מעצרו של אלפסי הדגישה השופטת שרית זמיר כי מדובר בחקירה מורכבת עקב הקרבה המשפחתית והחברית בין המעורבים באירוע ועדי הראייה לו. "יש קושי של ממש לרדת לחקר האמת נוכח הרושם הברור שנוצר כי לפחות רוב המעורבים מבקשים לחסות את פרטי האירוע, הרבה יותר מאשר לחשוף אותם ולשתף פעולה עם המשטרה", אמרה השופטת זמיר.

במהלך הדיון הציג עורך דינו של אלפסי את גרסתו לאירועים וטען שהוא מסר את הטרקטורון לאביו של הנער וכלל לא נהג בו בזמן התאונה. "אני יודעת שגידלתי ילד 21 שנה שבחיים לא ידע מה זה משטרה", אמרה אמו של אלפסי, שסיפרה שאמו של הנער שנפצע הייתה שכנה שלה. "זו חברה טובה שלי, כמו אחותי. גרנו בית מתחת לבית. אני מכירה את התאומים שלה מיום שנולדו.

התאונה התרחשה בחולות יבנה, במסגרת צילומי קליפ משפחתי לבר המצווה של נהוראי דנינו. בשלב מסוים התהפך הטרקטורון. דנינו נלכד תחת כלי הרכב ובני המשפחה שהיו במקום חילצו אותו והזעיקו את כוחות מגן דוד אדום. הצוותים שהגיעו למקום העניקו לו טיפול דחוף, ופינו אותו כשהוא מורדם ומונשם במסוק לבית החולים תל השומר. הוא סובל מפגיעת ראש חמורה ומצבו מוגדר קריטי, מה שמעלה את החשד שהוא לא חבש קסדה בעת הרכיבה על הטרקטורון.