"הרב" המתעלל אליאור חן, שנחת בשעות אחר הצהריים בישראל, ממשיך שלא לשתף פעולה עם חוקריו. עם זאת, כבר בתוך פחות משבועיים צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום חמור. השופטים שדנים בתיק ההתעללות בו חשוד חן, מכירים כבר את כל העדויות והחומרים. לפיכך, כבר מחר יובא חן בפני שופט להארכת מעצר.

מכאן והלאה, צפויות החקירות להיערך באופן הבא: החוקרים יציגו בפני חן, בזו אחר זו, את כל העדויות שנגבו עד עכשיו - של ילדים ושל מבוגרים, ואם ימשיך חן להתמיד בשתיקתו, זה ייקח פחות משבועיים עד שהמשטרה תסכם את התיק, ותעביר אותו עם המלצה לפרקליטות להעמיד לדין את אליאור חן בשורה ארוכה של עבירות חמורות.

קו ההגנה: ממשיכים לשתוק

"לא היו דברים מעולם, אליאור ישתוק בחקירה, אבל בבית המשפט הוא ימסור גרסה מלאה", אמר הערב לחדשות 2 סניגורו אריאל עטרי. "במשך תקופה מאוד ארוכה הופנו כלפיו האשמות מאוד חמורות, והוא לא יכול היה לענות להן. עכשיו הוא יוכל להתמודד איתן בבית המשפט".

לדברי הסניגור חן "מתכוון לספר שאין לו כל קשר לעבירות המיוחסות לו. אנחנו לא משחקים משחקים. אם המשטרה מכריזה מראש שהמשחק מכור, אין לנו מה לקחת בזה חלק. בחקירה הוא ישתוק - אך בבית המשפט יאמר את דברו".

במהלך הטיסה של חן מסאו פאולו לישראל לא נרשמו אירועים חריגים, אך לפני שעלה למטוס הוא ניסה להתנגד להוצאתו מהניידת וצעק שההסגרה אינה חוקית.

אביו של ה"רב המתעלל": הוא זכאי

"אני מאמין בצדקתו ובכך שהוא זכאי", אמר היום יעקב חן, אביו של אליאור חן, לאחר ההסגרה. "אני לא יודע מה קרה, אני מקווה שהכל יהיה בסדר. לפעמים אין לי הסבר לדברים שקורים. אולי הכל זה בלוף? אני רוצה להאמין שיגלו שהבן שלי לא עשה דבר. לא שמתי לב להתנהגות מוזרה שלו, אני מכיר אותו, הוא הבן שלי והייתי איתו כל הזמן".

לדברי האב הוא לא מאמין למשטרה, אבל מאמין שבית המשפט יעשה צדק. "במשטרה אני לא מאמין ואף פעם לא האמנתי", הסביר. "אני מאמין רק בבית המשפט ואני מקווה לרפואתו ובריאותו של הילד המאושפז".

עשרות שוטרים חיכו לחן בנתב"ג

המצוד נגמר: אליאור חן - מי שכינה עצמו "מלך המשיח", והורה על פי החשד למאמיניו לבצע התעללויוות נוראיות בילדים - נחת בשעות הצהריים בישראל.

חן נחת בנתב"ג, לאחר הטיסה הארוכה שעשתה דרכה מסאו פאולו, משם הוסגר לאחר מאמצים משפטיים שנמשכו קרוב לשנה וחצי. בשדה התעופה חיכו לו עשרות בלשי משטרת ירושלים, סמויים וגלויים, שליוו אותו לניידת המשטרה. משם לקחה אותו הניידת לבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים.  

אליאור חן מובל בניידת מחוץ לשדה התעופה (צילום: חדשות 2)
ניידת המשטרה שלקחה את חן, היום בנתב"ג | צילום: חדשות 2

מחר הוא צפוי להיות מובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים ולאחר מכן יועבר עניינו לפרקליטות מחוז ירושלים לקראת הגשת כתב אישום שצפוי להיות חמור למדי.

ה"רב", שכינה עצמו ה"מלך המשיח", חשוד שהורה למאמיניו לבצע "תיקונים" אלימים בילדיהם ובחלק מהמקרים גם התעלל בהם בעצמו. ה"תיקונים" כללו בין היתר מעשים בלתי נתפסים כמו כפיתה, שריפת איברים והאכלת הילדים בצואה. אחד הילדים שעברו התעללות מידיו של חסידיו של חן עדיין נמצא בתרדמת, עוד מאז התפוצצה הפרשה לפני כשנה וחצי.

התפרע בדרך לישראל

אליאור חן בכלא בברזיל (צילום: חדשות 2)
אליאור חן בבית הכלא בברזיל | צילום: חדשות 2

תהליך הסגרתו של חן החל אמש סמוך לשעה 20:10 (שעון ישראל). גורמים במשטרה הברזילאית סיפרו אתמול כי במהלך המעבר מברזיליה לסאו פאולו, חן הטיח עצמו בדפנות הניידת במטרה לפגוע בעצמו. בהזדמנות אחרת הוא סירב לרדת מהמונית והיה צורך לגרור אותו לתא.

אך "מסע ההרס" של חן לא הסתיים בזה. בניסיון למנוע את העברתו לידי המשטרה בישראל, הוא ניסה לפצוע עצמו באמצעות מיטת הברזל שבתאו. בזמן שהותו במעצר בסאו פאולו, הוא הוגדר האסיר השמור ביותר והוחלט לאסור אותו בתא נפרד.

בין הטאליבן לחושפנות בפרסומות (צילום: חדשות 2)
האם המתעללת בבית המשפט, ארכיון | צילום: חדשות 2

הסוהרים העידו שהיה במצב מעורער והדחיק את העובדה שהוא צפוי לטוס בחזרה לישראל. כשהסבירו לו שהסגרתו קרבה, פרץ חן בבכי והסביר שהתאהב בברזיל ואינו רוצה לעזוב אותה. לבסוף הוא הובל לשדה התעופה בליווי שלוש ניידות משטרה.

קשה היה שלא לבחין בנוכחותו של חן במחלקת התיירים שבמטוס - ללא הפרדה מהנוסעים האחרים. נוסעים ברזילאים שהיו על הטיסה הביעו את סלידתם ממעשיו, וביקשו לשמור ממנו מרחק.

האם המתעללת הפלילה בסופו של דבר את חן

_OBJ

פרשת ההתעללות הקשה בה מואשם חן נחשפה בחודש מרס בשנה שעברה. אם הילדים מ. הואשמה בכתב האישום המקורי כי טלטלה, כפתה והתעללה בילדיה בני השלוש וארבע. פעולתיה של מ. וכך גם של חשודים אחרים, נעשו במסגרת של כת סדיסטית שבראשה עמד בן זוגה אליאור חן. בנה הפעוט אף אושפז בבית חולים שערי צדק במצב "צמח" כתוצאה מההתעללות.

הכת התעללה בילדים על מנת "לרפאם" ממזיקים שונים. הילדים עברו סדרה מזעזעת של התעללויות מחרידות כגון הכאה, האכלה בצואה, שריפת איברים ופעולות מזעזעות אחרות. חן עצמו נמלט עם תחילת החקירה לחו"ל ונמצא בסופו של דבר בברזיל.  

לאחרונה התברר שהאם המתעללת נישאה לפני כמה חודשים לאליאור חן, למרות ששניהם נשואים לאנשים אחרים. לפני כמה חודשים היא הסכימה לחתום במפתיע על הסדר טיעון עם הפרקליטות שהפליל את חן. את תוצאותיו של ההסדר הזה, אנו צפויים לראות בכתב האישום שיוגש נגדו בשבועות הקרובים.

חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק